נאשם בהריגת ערביה שוחרר למעצר בית: לא ניתן לקבוע שנהרגה מאבן אחת

מנהל המכון המכון לרפואה משפטית הגיש חוות דעת שלפיה החבלות שנמצאו בראשה של עאישה א-ראבי לא תואמות תרחיש של פגיעת אבן • לבקשת המדינה ניתן עיכוב ביצוע להחלטה לטובת שקילת הגשת ערר
חיים טוויל
ט' אייר התשע"ט / 14.05.2019 11:19

בית המשפט המחוזי בלוד החליט הבוקר (שלישי) לשחרר למעצר בית באיזוק אלקטרוני את הקטין הנאשם בהריגת עאישה א ראבי בנסיבות טרור, העצור כבר ארבעה חודשים.

ההחלטה התקבלה בצל חוות דעת שניתנה על ידי מנהל המכון המכון לרפואה משפטית, ד”ר חן קוגל, לפיה החבלות שנמצאו בראשה של האישה הערבייה לא תואמות תרחיש של פגיעת אבן.

לבקשת המדינה ניתן עיכוב ביצוע להחלטה, לטובת שקילת הגשת ערר. היא תעדכן בהחלטתה בנושא עד מחר.

השופט חגי טרסי קבע כי לחובתו של הנאשם מסוכנות גבוה, אם כי יש לבחון חלופת מעצר – משום שמדובר בקטין בן 16 ומדובר באירוע בודד.

על הקטין יפקחו שני מפקחים בכל עת, והוא ישהה במעצר בית במקום מרחוק לזירת האירוע, ולא יצור קשר עם אנשים, מלבד בני משפחתו.

בחוות הדעת שניתנה על ידי מנהל המכון המכון לרפואה משפטית, ד”ר חן קוגל, נאמר: “שני רופאים תמכו בדעתי בטענה כי החבלות בגולגולת המנוחה מתיישבות עם נזקים הנגרמים באנרגיה גבוהה מאוד, ולא מפגיעה אחת של אבן. אחד מבין הרופאים הללו תמך גם בדעתי שנראים, לפחות, שני מוקדי אימפקט”.

ד”ר קוגל כתב עוד: “שני רופאים אחרים סברו של על-סמך הנתונים שמוצגים לעינינו, איכות התמונות הלא מיטבית והתיאור היחסית לא מפורט בחוות הדעת לא ניתן להכריע לכן או לכאן. עלי לציין כי ידועים מקרים בהם אנשים נהרגו מפגיעת ראש בשל אבן שנזרקה עליהם בעת שנסעו ברכב.

”זוהי תופעה ידועה שקרתה בעבר. הוויכוח אינו אם ניתן למות כתוצאה מפגיעת ראש, אלא כפי שצויין קודם – התאמת הנזקים החבלתיים שנמצאו למנגנון שתואר.

“חיפוש בספרות המקצועית שערכתי לא העלה אף מקרה בו נגרמו נזקים כה נרחבים לעצמות הגולגולת כתוצאה מפגיעת אבן”.

ד”ר קוגל סיכם: “בסופו של דבר אני הוא זה החתום על חוות הדעת ועומד במצפון שקט מאחורי מה שנכתב בה”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות