‘ניסו לפגוע בשמי’: גיל מסינג הסיר את מועמדותו לתפקיד דובר צה”ל

גיל מסינג הודיע לרמטכ"ל כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד דובר צה"ל בעקבות טענות שעלו נגדו - והחשש שמינויו יפגע בצה''ל ובכוכבי • רעייתו: "המשפחה שלנו עברה גיהינום לא מוצדק" • כוכבי: מסינג ויתר על משרה נחשקת במגזר הפרטי לטובת חזרתו לצה״ל. קיבלתי בצער את החלטתו
חיים טוויל
ז' אייר התשע"ט / 12.05.2019 11:35

יועץ התקשורת גיל מסינג הודיע הבוקר (ראשון) לרמטכ”ל אביב כוכבי, כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד דובר צה”ל, בעקבות טענות שעלו נגדו לאחר פרסום המינוי.

כזכור, בעקבות ההודעה על מינוי מסינג לדובר צה”ל פורסמו בתקשורת דיווחים לפיהם הוא היה מעורב כסוכן משטרתי בחקירת פרשת ישראל ביתנו, ועלו תהיות על כשירותו לשמש עקב כך בתפקיד דובר צה”ל.

מסינג כתב לרמטכ”ל כוכבי: “במשך שני עשורים המוניטין האישי והמקצועי שלי הולך לפני ומעולם לא דבק בו רבב, ואני ער לכך שגורמים בעלי מניעים זרים משרבבים אותו בזדון לשיח ערכי שנוי במחלוקת על גבו של צה״ל והמינוי הממלכתי אותו ייעדת לי”.

הוא הוסיף: “אינני האדם הראשון שחווה זאת נוכח הצעה לתפקיד ציבורי, ואין לי כל כוונה להשלים עם זה. על בסיס אותו סולם ערכים שהכווין אותי בכל פעולותיי עד כה, ועל אף שהובהר שלא נפל כל פגם בהתנהלותי האישית או בזו של מי מקרוביי, אינני מעוניין שאדם כלשהו ישתמש בי ובמינוי שלי ככלי ניגוח כלפי הרמטכ״ל או כלפי צה״ל.

“על כן, אני מבקש ממך לבטל את המינוי ולאפשר לי לחזור לחיי המגוונים והמעצימים אותם אני אוהב מאד במסגרת עבודתי בצ׳ק פוינט, ולספק לאשתי ולילדיי את החיים המשפחתיים השלווים להם הם ראויים מכל”.

הוא הדגיש: “אני בטוח שאמשיך למצוא דרכים לבטא את אהבתי לצה״ל ולארץ הזו. אני נכון להמשיך לתרום ולסייע לצה”ל ולחטיבת דובר צה”ל כשם שעשיתי בשנים האחרונות, ומאחל לך הצלחה גדולה במשימות ובאתגרים האדירים שניצבים בפניך כראש המטה הכללי”.

יצוין, כי היום הוא התאריך האחרון שהמדינה ומסינג היו אמורים להשיב לבקשות רונן משה, אותו מסינג הקליט, לחשוף מידע.

ליאת וורהפטינג, אשתו של גיל מסינג, התייחסה בפייסבוק להחלטתו: “בסופו של דבר, ההחלטות שלנו הן תמיד משפחתיות, וגם הפעם קיבלנו את ההחלטה הנכונה ביותר עבור המשפחה שלנו שעברה גיהינום לא מוצדק”.

מדובר צה”ל נמסר:

“גיל מסינג פנה הבוקר לראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, וביקש לבטל את ההחלטה בנוגע למינויו לתפקיד דובר צה״ל. הרמטכ״ל ציין, כי מר מסינג נבחר לתפקיד לאור היותו אדם ערכי ביותר, בעל ניסיון מקצועי רב ומגוון ואיש מקצוע מן המעלה הראשונה.

מר מסינג ויתר על משרה נחשקת במגזר הפרטי לטובת חזרתו לצה״ל.

הרמטכ״ל קיבל בצער את החלטתו של מר מסינג, ומבין את הנסיבות ברקע ההחלטה. הרמטכ״ל הדגיש כי סיוע של אזרחי ישראל לגורמי אכיפת החוק ומוסדות המדינה הינו חלק מחובתנו האזרחית.

הרמטכ״ל הוסיף שניסיונו הרב ויכולותיו של מר מסינג יכלו לתרום רבות לצה״ל ולמערך הדוברות וכי הוא מקווה שגם בעתיד ימשיך מר מסינג ויתרום מניסיונו ומקצועיותו לצה״ל. הרמטכ״ל הודה למר מסינג על נכונותו להתייצב לשירות צה״ל והמדינה, ואיחל לו הצלחה רבה”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות