ליהיא לפיד טוענת: פוטרתי מידיעות אחרי 15 שנה – כי אני נשואה ליאיר

עבודתה של ליהיא לפיד ב'ידיעות תקשורת', שם עבדה 15 שנה - הופסקה • "העורכת אמרה: 'את לא חושבת שזה בעייתי שתחזרי לכתוב בעיתון?" • ח''כ יאיר לפיד: ''זה מה שקורה כשעיתון מתחיל לפחד מהשלטון"
אבי כץ
ו' אייר התשע"ט / 11.05.2019 20:52

אחרי 15 שנה: ליהיא לפיד פוטרה מעבודתה ב’ידיעות תקשורת’ שם פרסמה טור שבועי. כך גילתה לפיד בפוסט ארוך שפרסמה בדף הפייסבוק שלה.

“פיטרו אותי. אחרי 15 שנה פיטרו אותי בשיחת טלפון – בגלל בעלי”, כתבה לפיד. “אמרתי לעורכת שלי שאני לא מאמינה שהיא מפטרת אותי. והעורכת אמרה ‘את לא חושבת שזה בעייתי שתחזרי לכתוב בעיתון?’

“לא, אני לא חושבת שזה בעייתי שאני כותבת מדור אישי נשי בעיתון – גם אם בעלי פוליטיקאי. ואני בעיקר לא חושבת שבשנת 2019 במדינת ישראל אפשר לפטר אדם בגלל העבודה של בן זוגו. לא מעט פעמים צינזרתי את עצמי בעיתון. תמיד מחקתי כל מה שביקשו בלי שום ויכוח – רק שהכל יהיה בסדר. שאף אחד לא יגיד כלום”.

לפיד הוסיפה: “לא העלו את שכרי 15 שנה – כדי שלא יגידו. לא הזיזו אותי מהמקומונים כדי שלא יגידו. אז הנה – עכשיו פיטרו אותי כדי שלא יגידו. ואני לא אשתוק. אני גאה להיות אישתו של יאיר, אבל אני לא רק אישתו. אני גם אני. אני אישה עובדת”.

לפיד המשיכה: “נתתי את הנשמה כשכתבתי, הייתי נאמנה רק לקוראים, חשפתי במדור את הרגשות והמחשבות שלי, הקפדתי על כל אות, בדקתי עובדות, צילמתי את התמונות שהתפרסמו בו, עניתי לכל מייל ולכל מכתב שקיבלתי מהקוראות (והקוראים שלי). ועכשיו פיטרו אותי רק בגלל בעלי”.

לדבריה, “מול השתקה צריך להילחם. לא ניתן להשתיק נשים בגלל הלבוש שלהן, כיסוי הראש שלהן או העובדה שיש להן דעות. ואני לא אשתוק על זה שמישהו חושב שזה נכון להשתיק אישה בגלל בעלה. הגזמתם!”

ח”כ יאיר לפיד מכחול לבן הגיב לפיטורי רעייתו: “אני עדיין מתקשה להאמין שפיטרו את ליהיא רק כי היא אשתי, אבל אלה הזמנים שבהם אנחנו חיים. זה חלק מההתקפה על כל הערכים שפעם נראו לנו ברורים מאליהם. זה חלק מהקמפיין נגדנו שחצה את כל הגבולות. אנחנו חזקים ואוהבים ונעמוד בכל התקפה, אבל זה מה שקורה כשעיתון מתחיל לפחד מהשלטון”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    לא הבנתי
    11/05/2019 21:07
    איש אמת
  1. אם זה כך, מדוע עד עכשיו לא פיטרו אותה?