דרעי פיזר עקיצות על יהדות התורה – והצהיר: ‘תיק השיכון יהיה שלנו’

יו"ר ש"ס בישיבת סיעה ראשונה בכנסת ה-21: "אנחנו עושים את המו''מ בשקט, בלי איומים ובלי נסיעות לחו''ל" • "או הממשלה הזו או בחירות חדשות, חבל סתם לאיים" • עקץ את יהדות התורה על תקציבי הישיבות: "סמכתי על אחרים בנושא הזה, הפעם ש''ס תיקח על זה אחריות ותתקן"
אריה ריבקינד
כ"ה ניסן התשע"ט / 30.04.2019 16:05

חברי הכנסת של ש”ס התכנסו בצהריים (שלישי) לישיבת סיעה ראשונה בכנסת ה-21, בתחילתה אמר יו”ר ש”ס אריה דרעי: “זו הכנסת ה-11 שש”ס מכהנת בה. 35 שנה שש”ס מכהנת בצורה רציפה וגם הפעם למרות התחזיות הלא מעודדות ואפילו אחרי ההצלחה בבחירות האיזוריות המשיכו עם הסקרים. ברוך ה׳ הצלחנו. שס היא המפלגה השניה בגודלה בקואליציה והשלישית בכנסת.

על התקדמות המשא ומתן הקואליציוני סיפר: “מיניתי צוות מקצועי בראשות הרב אריאל אטיאס. אנחנו עושים את המו”מ בשקט, בלי איומים ובלי נסיעות לחו”ל. היחסים שלי עם נתניהו הם מעולים בכדי להתנהל מולו ישירות”.

דרעי הזכיר: ”תמכנו בנתניהו מתחילת הדרך, כך הבטחנו לבוחרים וכך אנחנו מאמינים. רוצים להמשיך את השותפות הזו ולא לרוחי כל ההתנהלות בתקשורת והפרחת איומים. זה לא מכובד”.

דרעי הבהיר כי אין סיכוי לממשלת אחדות או לממשלה בהרכב שונה מהצפוי. ”נגמרה מערכת הבחירות. את הדיונים והמו”מ עושים בתוך החדרים. אין שום אפשרות לממשלה אחרת. או הממשלה הזו או בחירות חדשות. אין אופציה אחרת. חבל סתם לאיים ולהציב קווים אדומים ואחר כך לסגת מהם”.

על איומי ליברמן אמר דרעי: ”אני קורא כותרות על מדינת הלכה. אנחנו ממש לא בכוון הזה. אנחנו רוצים לשמור על הסטטוס קוו ומי שמשנה אותו זה אחרים. אנחנו רוצים מדינה יהודית ומסורתית ונעמוד על זה”.

דרעי עקץ את יהדות התורה: ”כמובן שעולם התורה והישיבות חשוב לנו ביותר. נשמר את מעמדם ואת התקציבים שלהם. נודע לי שהקדנציה הזו תקציבי הישיבות נשחקו מאוד. אולי סמכתי על אחרים בנושא הזה, הפעם ש”ס תיקח על זה אחריות ותתקן את זה”.

הוא הדגיש: “מראש ויתרנו על משרדים חשובים, כדי לטפל בנושאים החברתיים, כמו משרד הפנים, נגב גליל ופריפריה, שירותי הדת לכולם וכמובן נושא השיכון שלקחנו על עצמנו לתת קורת גג לכל הזוגות הצעירים ולטפל בדיור הציבורי. נושא החינוך הוא אחד החשובים לנו, והנחתי את צוות המו״מ מה לדרוש במשרד החינוך”.

דרעי סיפר: ”אנחנו דורשים את תיק השיכון ויחד עם מנהל התכנון שיחזור למשרד הפנים, אני חושב שנוכל לעשות הרבה בתחום. אני חושב שזה גם אינטרס של יהדות התורה שכל אחד יקבל תחומים אחרים”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות