לא יעזור לה: ח”כ מיקי חיימוביץ’ תאלץ לשבת על כיסא מעור צבי

מנכ''ל הכנסת: ''זה לא עניין של כסף, גם היו"ר שקל את בקשתה אבל החלטנו לסרב לה. בכנסת הקודמת שתי חברות כנסת הגישו בקשה דומה" • חיימוביץ דרשה להחליף הכיסא המרופד בעור של בעל חיים.
חרדים 10
כ"ה ניסן התשע"ט / 30.04.2019 11:04

מנכ”ל הכנסת אלברט סחרוביץ’ אמר הבוקר (שלישי) בגלי צה”ל כי אין בכוונתו להחליף את הכיסא של ח”כ מיקי חיימוביץ’ מכחול לבן במליאת הכנסת, המרופד בעור של בעל חיים.

“החלטנו לסרב לבקשתה של מיקי חיימוביץ’ להחליף את כיסאה במליאה. בכנסת הקודמת שתי חברות כנסת הגישו בקשה דומה – יעל כהן פארן ושרן השכל – וכיסאות עור הצבי נותרו במקומם”, סיפר סחרוביץ’.

המנכ”ל הוסיף: ”זה לא עניין של כסף, גם היו”ר שקל את בקשתה אבל החלטנו לסרב לה”.

הוא ציין כי הכיסאות במליאת הכנסת מרופדים בעור של צבי ולא בעור של פרה, כפי שטענה חיימוביץ’.

כפי שדווח בחרדים 10, אתמול פנתה ח”כ חיימוביץ’ ליו״ר הכנסת יולי אדלשטיין בבקשה להחליף את מושב הכיסא שעתיד לשמש אותה במליאת הכנסת.

חיימוביץ’ כתבה לאלדשטיין: “מבירור שנעשה בלשכתי עולה כי ריפוד כיסאות חברי הכנסת עשוי מעור פרה. כידוע, רוב העור המשמש בתעשיית מוצרי העור, מופק מחיות שנוצלו בתעשיות אחרות.

”אותם בעלי חיים עוברים סבל רב ורוב חייהם הם קורבנות של טיפול אלים והזנחה. מטעמים מוסרים ומצפוניים אינני עושה כל שימוש בעור בכל נוהלי חיי”.

חיימוביץ’ הדגישה: “כפי שלא יעלה על דעתי להזמין מכונית שבה המושבים מצופים בעור בעלי חיים, כך גם המחשבה שאת כל שעות הימצאותי במליאת הכנסת אעשה בישיבה על מושב שכזה היא בלתי נסבלת”.

היא הוסיפה: “אם תימצא בעיה למימון השינוי, אני מציעה לממן זאת מכספי. בעתיד ייתכן כי מן הראוי באופן עקרוני לבחון החלפה של כל המושבים לכאלו שאינם עשויים מעור בעלי חיים. כך תוכל הכנסת להוות דוגמה למניעת ניצול וסבל של בעלי חיים”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות