עור של פרה? זו הייתה הבקשה החריגה של חברת הכנסת החדשה

מיקי חיימוביץ', הח"כית הטרייהמכחול לבן, הודיעה ליו"ר הכנסת כי לא תוכל לשבת במליאה על כיסא שעשוי מעור של בעל חיים • "מטעמים מוסרים ומצפוניים אינני עושה כל שימוש בעור בכל נוהלי חיי"
חרדים 10
כ"ד ניסן התשע"ט / 29.04.2019 18:03

מגישת הטלוויזיה לשעבר, ח”כ מיקי חיימוביץ’ מכחול לבן, פנתה ליו”ר הכנסת יולי אדלשטיין בבקשה להחליף את מושב הכיסא שעתיד לשמש אותה במליאת הכנסת, לכזה שאינו מרופד בעור של פרה.

חיימוביץ’ כתבה לאלדשטיין: “מבירור שנעשה בלשכתי עולה כי ריפוד כיסאות חברי הכנסת עשוי מעור פרה. כידוע, רוב העור המשמש בתעשיית מוצרי העור, מופק מחיות שנוצלו בתעשיות אחרות.

”אותם בעלי חיים עוברים סבל רב ורוב חייהם הם קורבנות של טיפול אלים והזנחה. מטעמים מוסרים ומצפוניים אינני עושה כל שימוש בעור בכל נוהלי חיי”.

חיימוביץ’ הדגישה: “כפי שלא יעלה על דעתי להזמין מכונית שבה המושבים מצופים בעור בעלי חיים, כך גם המחשבה שאת כל שעות הימצאותי במליאת הכנסת אעשה בישיבה על מושב שכזה היא בלתי נסבלת”.

היא הוסיפה: “אם תימצא בעיה למימון השינוי, אני מציעה לממן זאת מכספי. בעתיד ייתכן כי מן הראוי באופן עקרוני לבחון החלפה של כל המושבים לכאלו שאינם עשויים מעור בעלי חיים. כך תוכל הכנסת להוות דוגמה למניעת ניצול וסבל של בעלי חיים”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות