“לגרש את כל המשפחה”: צה”ל הרס את בית המחבל מצומת אריאל • צפו

צה"ל הרב לפנו בוקר את ביתו של עמר אבו לילא, המחבל שביצע את הפיגוע בו נרצחו הרב אחיעד אטינגר וסמ"ר גל קאיידן הי"ד • האלמנה: "לפעול לגירושם המיידי של בני משפחת המחבל"
חיים טוויל
י"ט ניסן התשע"ט / 24.04.2019 12:35

כוחות הביטחון הרסו הבוקר (רביעי) את ביתו של עמר אבו לילא – המחבל שביצע את הפיגוע המשולב בצומת אריאל וצומת גיתי אבישר, ורצח את הרב אחיעד אטינגר ואת סמ”ר גל קאיידן הי”ד, לפני כחודש.

הרס המבנה בוצע לאחר שהכוחות הגיעו לכפר א-זוויה, כפרו של המחבל.

במהלך היערכות הכוחות נרשמו עימותים עם תושבי המקום. ההרס בוצע בשעות הבוקר המוקדמות.

לפני למעלה מחודש הגיע אבו לילא, בן 18, לצומת אריאל דקר את קיידאן הי”ד וחטף את נשקו, ירה ברב אטינגר הי”ד ונמלט עם רכב שגנב במקום. הוא המשיך בנסיעה לעבר צומת גיתי-אבישר הסמוך, שם ירה בחייל נוסף ופצע אותו באורח קשה.

לאחר מצוד בן יומיים הצליחו כוחות משולבים של צה”ל ושב”כ לכתר את המחבל סמוך לרמאללה. לאחר שלא נענה לקריאות לצאת ממקום המסתור ולהסגיר עצמו, הוא נורה וחוסל.

תמר אטינגר, אלמנתו של הרב, אמרה לסוכנות הידיעות TPS: “אנחנו מעריכים ומוקירים את חיילי צה”ל וכוחות הביטחון שסיכנו את עצמם ויצאו להרוס את ביתו של המחבל שרצח בדם קר את בעלי אחיעד והחייל גל קיידן הי”ד.

“יחד עם זאת, אנחנו דורשים ממשלת ישראל לשנות את הגישה ולהבין, שלא מדובר במפגע בודד, אלא באוייב שקם עלינו להשמידנו ומדובר במערכת חינוך משומנת שמכוונת לכך, ועל כן התגובה לטרור צריכה להיות בהתאם.

“אנחנו מבקשים מראש הממשלה ומערכת הביטחון לפעול לגירושם המיידי של בני משפחת המחבל, וכן לגרש כל משפחה שמתוכה גדל מרצח. זו הדרך להרתעה אמיתית, וכך יש לעשות”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות