ברוך בן ה-3 הגיע ממונסי לחאלק’ה ונהרג בביתר I צפו בהספד של האב

הטרגדיה בביתר עילית: ברוך אייזנברג ע"ה, ילד בן שלוש שהגיע עם משפחתו, מחסידי סקווירא במונסי לחופשת פסח בישראל, נדרס על ידי אוטובוס - לעיני הוריו • נטמן הלילה בהר המנוחות
חיים טוויל
י"ח ניסן התשע"ט / 22.04.2019 22:56

ברוך אייזנברג ז”ל, בן השלוש, הוא הילד שנהרג הערב (שני) לאחר שנדרס על ידי אוטובוס ברחוב החוזה מלובלין בעיר ביתר עילית.

אביו של הילד, ר’ שלמה אייזנברג, מחסידי סקווירא במונסי, הגיע עם משפחתו לביקור בישראל לרגל חג הפסח ולרגל החלאק’ה של ברוך ז”ל

בהלווייתו שיצאה מבית הלוויות שמגר להר המנוחות, נשא האב הספד שלא הותיר עין יבשה אצל הנוכחים.

האב סיפר כי ברוך היה בן יחיד וכי בחר לקרוא לו על שם אביו. “רציתי להוביל אותך בטלית לחיידר”, ספד האב בדמעות. “אתה היית הראשון שקרוי על שמו ואתה הראשון שפוגש אותו למעלה, תתפלל יחד איתו על המשפחה”.

האב הוסיף: “הוא היה לאחרונה אומר ‘גם זו לטובה’ על כל דבר כמעט, כשראיתי את התאונה מול עיני והבנתי שגם תהילים לא יעזרו אמרתי פעם אחר פעם: גם זו לטובה”.

מחקירה ראשונית של בוחני התנועה שהוזעקו לזירה  עולה כי התאונה המחרידה התרחשה כאשר הילד, שככל הנראה אחז בידי אימו בעת ששהו על המדרכה, עזב לפתע את ידיה ופרץ לכביש.

אוטובוס שחלף באותה העת על הכביש פגע בו וגרם למותו. נהג האוטובוס עוכב במקום לחקירה.

יוסי רייניץ, מתנדב זק”א מחוז ש”י, סיפר:  “הגעתי לזירת התאונה. המראות היו קשים מאוד, ילד קטן היה שרוע על הכביש כשהוא סובל מפגיעה קשה מאוד וללא הכרה לאחר שנדרס על ידי אוטובוס. הצוות הרפואי אישר את מותו במקום.

“מתנדבי זק”א מחוז ש”י מטפלים בגופת הפעוט ובאיסוף הממצאים בזירה. נקרע לנו הלב לטפל בזירה הקשה ולראות את קרובי המשפחה של הפעוט שהיו במקום”.

חובש רפואת חירום במד”א, חיים ברנשטיין, שבתו מלי ע”ה בת ה-4  נדרסה למוות בערב פסח לפני 3 שנים, סיפר: “מדובר בטרגדיה קשה מאוד. הייתי ברחוב סמוך עם האמבולנס כשקיבלתי את הקריאה.

“ילד כבן 4 שכב על הכביש בסמוך לאוטובוס כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפגיעה רב מערכתית קשה ביותר. ביצעתי מספר בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות