“רף חדש בקרע”: הח”כים הערבים זועמים על חקירת זיופים בקלפיות

ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, פנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולממלא מקום מפכ"ל המשטרה מוטי כהן בבקשה לפתוח בחקירה פלילית על זיופי קלפיות, בעיקר במגזר הערבי
חרדים 10
ט"ז ניסן התשע"ט / 21.04.2019 17:57

חברי הכנסת מרשימות חד”ש-תע”ל ורע”ם-בל”ד תוקפים אחר הצהריים (ראשון) את יו”ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר שביקש מהיועמ”ש לבדוק את הזיופים בקלפיות בחברה הערבית.

“בשעה שעל ועדת הבחירות המרכזית היה לדרוש חקירה ממצה על ההצבה הלא חוקית של המצלמות בקלפיות, בחר מלצר ליישר קו עם פרויקט המצלמות המסית ולהסתמך על חומר שנאסף תוך פגיעה בטוהר הבחירות”, אומרים חברי הכנסת הערבים.

הם מוסיפים: ”לא יעלה על הדעת שיו”ר הועדה יאמץ דו”ח מגמתי ובלתי מבוסס של נציגי הליכוד, ללא בדיקת הועדה עצמה – ויעבירו לחקירת משטרה. הצבת המצלמות הנסתרות בקלפיות בישובים הערבים היא רק עוד נדבך במתקפה של מפלגת השלטון נגד עצם אזרחותם של הערבים במדינה. אך העובדה שיו”ר ועדת הבחירות נותן להם גיבוי היא חציית רף חדש בקרע שבין הציבור הערבי למדינה”.

הח”כים הערבים טוענים עוד: ”הליכוד סימן את המטרה, הורדת אחוז ההצבעה בציבור הערבי, ויו״ר ועדת הבחירות תוך פגיעה קשה באמון הציבור מסייע בידם. אנחנו אלה שדרשנו שהמצלמות והחומר שצולם בהן יאספו באופן מיידי, ואנחנו חוזרים ודורשים שתיפתח חקירה נגד מה שבבירור יש כבר ראיות לגביו – הפרת חוק הבחירות ופגיעה בחופשיותן”.

מוקדם יותר הבוקר פנה יו”ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולממלא מקום מפכ”ל המשטרה מוטי כהן בבקשה לפתוח בחקירה פלילית על זיופי קלפיות, בעיקר במגזר הערבי.

“נוכח החלטתי על הפסקת השימוש במצלמות סמויות במקומות הקלפי, ראוי כי המשטרה תרכז את כל החומרים הנודעים בדבר ובהנחיית גורמי הפרקליטות תבחן זאת”, נכתב בבקשת מלצר. “רוב ההתרחשויות והדיווחים מצדיקים לכאורה פתיחה של חקירות פליליות”.

“בקלפי בכסרא-סמיע, נראה כי הצביעו למעלה מ-97% מהבוחרים הרשומים וכל תוצאות ההצבעה היו מספרים עגולים”, הוא מפרט. “שיעור ההצבעה החריג בצירוף המספרים העגולים והמדויקים מעורר תמיהות ומחייב חקירה”.

בדוגמה נוספת מוצג קלפי מעפולה שעלה במבצע ‘טוהר הבחירות’ שערכה הוועדה: “בבדיקה מעמיקה נמצא כי הרישום בפרוטוקול ועדת הקלפי לא תאם באופן מהותי את גיליון ספירת הקולות ואף את פתקי ההצבעה. האמור מחייב חקירה שמא פעלו חברי ועדת הקלפי בניגוד להוראות”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות