סמוטריץ’: “אם אני לא אקח את המשפטים, אני אקח את החינוך”

בליכוד רוצים לשמור על תיק המשפטים. איך מוכנים לפצות את סמוטריץ'? עם תופינים במשרד השיכון • אבל סמוטריץ' מתעקש: "גם את שקד לא אהבו. אני משוכנע שאחרי כמה שנים, כשנצליח לעשות שינויים, כולם מאוד יאהבו גם אותי" • הנגבי: "עכשיו אלה ימי הזוהר של המפלגות הקטנות"
חרדים 10
ט"ז ניסן התשע"ט / 21.04.2019 11:11

המו”מ הקואליציוני: בליכוד מעוניינים לשמור על תיק המשפטים ומציעים ליו”ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ’, פיצוי כדי שיוותר על התיק.

לפי הדיווח של זאב קם בתכנית ‘הבוקר הזה’ בכאן רשת ב, במסגרת הפיצוי מתכוונים במפלגת השלטון להעביר לידי סמוטריץ’ את תיק השיכון ולהפוך את המשרד לאטרקטיבי עם סמכויות רבות.

בראש ובראשונה מציעים בליכוד להחזיר למשרד השיכון את מנהל מקרקעי ישראל שנלקח ממנו בתחילת הקדנציה והועבר למשרד האוצר, לפי דרישת כחלון.

מנהל מקרקעי ישראל היווה את הזרוע המשמעותית ביותר במשרד והחזרתו תהפוך את המשרד לביצועי בהרבה.

נוסף על כך, בליכוד מציעים להעביר גם את החטיבה להתיישבות לרשות משרד השיכון. החטיבה להתיישבות היא הגוף הביצועי המשמעותי ביותר ביהודה ושומרון ובאיחוד מפלגות הימין מאוד היו רוצים להחזיק בשליטה בה.

עוד נאמר בדיווח, כי בליכוד העבירו מסרים ליו”ר איחוד מפלגות הימין, הרב רפי פרץ,  לפיהם יסכימו להעניק את תיק החינוך למפלגה, כפי שדרשו באיחוד מפלגות הימין, אך הבהירו כי הם רוצים לראות בתפקיד את הרב פרץ ולא את סמוטריץ’.

לסמוטריץ’, נזכיר, יש את זכות הבחירה הראשונה.

גורם בסביבתו של סמוטריץ’ אמר בתגובה לרשת ב’, כי באיחוד מפלגות הימין לא יסכימו לוותר על תיקי המשפטים והחינוך, למרות הניסיונות לפתות אותם לקחת תיקים אחרים.

לדברי הגורם בכוונתם לדרוש את השליטה על החטיבה להתיישבות בכל מקרה, נוסף על דרישתם לקבל את תיק המשפטים.

סמוטריץ’ עצמו התייחס לתיק המשפטים והחינוך בריאיון שהעניק לקלמן ליבסקינד ורועי שרון בכאן רשת ב, ואמר: “בליכוד גם לא אהבו את איילת שקד כשרת משפטים, אחר כך אני חושב שמאוד אהבו, אני משוכנע שאחרי כמה שנים, כשנצליח לעשות שינויים במערכת, כולם מאוד יאהבו גם אותי. אגב, אם אני לא אקח את המשפטים, אני אקח את החינוך”.

על תיק החינוך אמר: “לא יכול להיות שרק בצד אחד של המפה הפוליטית יכולים להיות שרי חינוך. אם אנשי מרצ יכולים להיות שרי חינוך אז גם סמוטריץ’, ואני חושב שאני הרבה יותר קרוב לקונצנזוס הציבורי ממה שהם היו אז”.

השר צחי הנגבי מהליכוד אמר במשדר ברשת ב’, כי באיחוד מפלגות הימין צריכים להבין שבליכוד יש דרישה סבירה לאחוז בתיקים המשמעותיים, ומשפטים הוא אחד מהם. “אני מעריך שבסופו של דבר כשמגיעים אל המשא ומתן כל אחד פורש את הרצונות שלו. אי אפשר שכל אחד יגשים את כל הרצונות שלו, גם לא אנחנו, אנחנו בסופו של דבר נקים ממשלה הרמונית וכולם יהיו מרוצים”.

הבוקר יחל המשא ומתן הקואליציוני בין הליכוד וישראל ביתנו. במרכז הדיונים יעמוד חוק הגיוס.

השר הנגבי התייחס לסוגיית הרכבת הממשלה: “הבעיה תמיד נפתרה בעבר, ותמיד תפתר גם בעתיד. זו אווירת תחילת קדנציה, עכשיו אלה ימי הזוהר של המפלגות הקטנות, יש להן 28 ימים לעלות על שולחן המשא ומתן את כל החלומות והפנטזיות והדרישות”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות