אבי שטרן מ’דגל’ מונה לסגנו של פרוש: נציגי ש”ס יצאו במחאה

'הפרד ומשול' נוסח פרוש: יו"ר סיעת 'דגל' אבי שטרן, מונה הערב לסגן ראש העיר אלעד, למרות שעדיין לא נחתם הסכם קואליציוני עם סיעות ש"ס ו'דגל' • נציגי ש"ס, בראשות היו"ר צוריאל קריספל, עזבו את ישיבת המועצה לפני ההצבעה על המינוי, משום שלטענתם קיום הישיבה לא היה חוקי
אריה ריבקינד
י"ג ניסן התשע"ט / 18.04.2019 19:43

ישראל פרוש ו’דגל ראבד’ ניצחו: כחצי שנה לאחר הבחירות המקומיות – יו”ר סיעת ‘דגל’ המקומית, אבי שטרן, מונה הערב (חמישי) לסגן ראש העיר אלעד, זאת למרות שעדיין לא נחתם הסכם בין ראש העיר לסיעות ש”ס ו’דגל’ על כניסה לקואליציה העירונית.

נציגי ש”ס, בראשות היו”ר באלעד צוריאל קריספל, עזבו את ישיבת המועצה לפני ההצבעה על המינוי, משום שלטענתם קיום הישיבה היום לא היה חוקי, שכן הזימון לא תקף לדעתם.

למרות שהחרימו את הישיבה, המועצה אישרה את מינויו של שטרן לסגן ראש העיר.

הבוקר פרסמו סיעת ש”ס ודגל התורה הודעה משותפת בה נאמר: “לאחר שהבשילו התנאים ומילוי הדרישות, הוחלט בשתי הסיעות להיכנס לקואליציה בעיר אלעד”. בהודעה נאמר עוד: “מכאן ואילך יוצאים כולם לדרך חדשה ומשותפת בניהול העיר לרווחת כל תושביה”.

אלא שההודעה הופצה בטרם נחתם הסכם, והיא נועדה להפעיל לחץ על ישראל פרוש.

פרוש, מצידו, ביצע תרגיל ומינה כבר הערב את יו”ר ‘דגל’ אבי שטרן, בהוראת ראש ישיבת סלבודקה, הגר”ד לנדו, לסגנו – כפי שעשה לפני אישור התקציב, שאושר לפני חודשיים וחצי בקולות שני נציגי סיעת ‘דגל’.

ההסכם החדש שאמור לצאת לדרך, אך כאמור טרם נחתם – הוא ניצחון של ראש העיר ואנשי ‘דגל ראב”ד’, שתמכו בו לאורך כל הדרך בשתיקה, לעומת אנשי ‘דגל רשב”ם’ שלחמו בפרוש והתנגדו לכניסה אל הקואליציה.

גורמים מקומיים אומרים: “‘דגל’ וש”ס יצאו טיפשים. פרוש עשה להם הפרד ומשול. אמר: את ‘דגל’ נכניס היום,  את ש”ס רק אחרי החג.

“בגלל האישור של הגר”ד לנדו למנות את שטרן לסגן ראש העיר, הרי שאחרי אישור תקציב ומינוי סגן אין כבר משמעות לישיבה באופוזיציה, וש”ס נגררת בלית ברירה”.

ההסכם הקואליציוני עדיין לא נסגר, בין היתר משום שפרוש מסרב להעניק לברק צברי, יו”ר סיעת ישי, את תיק ההנדסה. תיק זה הוא מבקש להשאיר בידי חבר המועצה אבי דיין, שפרש בקדנציה הקודמת מש”ס והצטרף לקואליציית פרוש.

לפי הסכם שנחתם בין ש”ס ו’דגל’ לברק צברי, אסור להם להיכנס לקואליציה ללא צברי.

יו”ר ש”ס באלעד צוריאל קריספל, אגב, יפרוש מהמועצה, לכשייחתם ההסכם.

ברק צברי אמר הערב לחרדים 10 על מינוי אבי שטרן לסגן, בניגוד להסכם ביניהם: “כנראה לא אמר למי שאישר לו להיכנס, שיש הסכמים ברורים, כמו בפעם הקודמת בקשר לתקציב”.

כפי שדווח בחרדים 10, לפני כחודשיים ספגו אנשי ‘דגל רשב”ם’ השפלה, כאשר  שניים מחברי מועצת העיר אלעד מטעם ‘דגל’  משה ברדוגו ואיסר שפירא – הצביעו בעד התקציב שהציג ראש העיר ישראל פרוש, בניגוד לעמדת המפלגה, והוא אושר ברוב של 8 חברים מבין חברי המועצה.

היה זה ’פוטש’ של סיעת ‘דגל’ המקומית מול ועדת הרבנים המיוחדת שהוקמה בעיר על ידי ‘דגל רשב”ם’, בראשה עומדים הדיין הגר”י סילמן והגר”י פרידמן, והנהלת התנועה הארצית של ‘דגל’ – שהתנגדו לתקציב.

הנציגים טענו כי קיבלו הוראה לנהוג כך מראש ישיבת סלבודקה, הגר”ד לנדו, לאחר שפנו אליו בשאלה כיצד לנהוג.

המהלך הבטיח אז את המשך כהונתו של ישראל פרוש בקדנציה הנוכחית, לפחות לעוד שנה.

עתה, כאמור, שתי הסיעות נכנסות לקואליציה, וכהונתו של פרוש מובטחת עד סוף הקדנציה.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות