מגיעים אל הכותל המערבי בימי חג הפסח? כל מה שאתם צריכים לדעת

ברכת הכוהנים המסורתית תתקיים ביום שני • העיר העתיקה תיסגר בחול המועד לכלי רכב פרטיים • יוארכו שעות ההפעלה של האוטובוסים והרכבת הקלה עד השעות המאוחרות של הלילה • ויש קו מידע לטובת הציבור
חרדים 10
י"ב ניסן התשע"ט / 17.04.2019 14:10

ברחבת הכותל המערבי הושלמו ההכנות לבואם של מאות אלפי מתפללים ומבקרים במהלך ימי חג הפסח.

אנשי ‘הקרן למורשת הכותל המערבי’ עמלים בימים אלה לנקות את החמץ ברחבת הכותל המערבי, באולמות התפילה, במנהרות הכותל המערבי ובאתרים השונים לטובת המתפללים.

ברכת הכוהנים המסורתית תתקיים ביום שני י”ז ניסן (22/4/19), כשלאחריה יאמרו ברוב עם תפילת הודיה על הגשמים, בהתאם לקריאת גדולי ישראל.

תפילת שחרית בשעה 8:45

ברכת כהנים של שחרית בשעה 9:30

תפילת מוסף בשעה 10:15

ברכת כהנים של מוסף בשעה 10:30

הכהנים מתבקשים להגיע ולברך את ציבור ההמונים המבקש להתברך בברכתם.

לאחר ברכת הכהנים יקבלו את פני עולי הרגל הרבנים הראשיים לישראל הראשל”צ הגר”י יוסף, הגר”ד לאו, ורב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הגר”ש רבינוביץ.

הציבור מתבקש להישמע להוראות המשטרה, אנשי האבטחה וסדרני הכותל המערבי על מנת לשמור על בטיחות הבאים וקדושת המקום. משטרת ירושלים הקצתה מאות שוטרים לאבטח את באי הכותל המערבי במהלך ימי החג.

העיר העתיקה תיסגר במהלך ימי חול המועד לכלי רכב פרטיים, והציבור מתבקש להשתמש בתחבורה ציבורית.

הודעות מפורטות על דרכי ההגעה מפורסמות במודעות נפרדות מטעם עיריית ירושלים ומשרד התחבורה.

כמו כן יוארכו שעות ההפעלה של האוטובוסים והרכבת הקלה לטובת המבקשים לפקוד את הכותל בשעות המאוחרות של הלילה.

בשבת הסמוכה לשביעי של פסח יש אירוע גדול בעיר העתיקה של הנוצרים הנקרא שבת האור, בין השעות 10 בבוקר ל-2 בצהריים. המעבר משער שכם – רחוב הגיא פתוח. והכניסה משער יפו תהיה דרך הרובע היהודי.

אתרי ‘הקרן למורשת הכותל המערבי’ יהיו פתוחים בימי חול המועד לקהל הרחב במתכונת מורחבת בהם האתרים החדשים: חוויית ‘המסע לירושלים’, המסע אל העבר’ – ביקור וירטואלי בבית המקדש השני , סיור ‘מאחורי הקלעים’ בתגליות הכותל החדשות , והאתרים האחרים של מרכז “שרשרת הדורות” ו”מנהרות הכותל המערבי”.

יש להזמין מראש מקומות בקו שמספרו: *5958

הקרן למורשת הכותל המערבי מעמידה קו מידע לטובת הציבור שמספרו : *5978

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות