סיבוב על ביבי? סימני שאלה סביב הפריטים של יוני הי”ד שקיבל רה”מ

ראש הממשלה ואחיו ד"ר עדו נתניהו נפגשו עם יוסף שמש, פקודו של יוני נתניהו הי"ד בחיל השריון - שמסר להם פריטים שלטענתו שייכים ליוני הי"ד • עם זאת, בדיקה העלתה ששמש ניסה למכור פריטים אלו לבתי מכירות - שהעלו ספקות כבדים בדבר האותנטיות שלהם
חרדים 10
י"א ניסן התשע"ט / 16.04.2019 10:09

יוסף שמש, הטוען שהיה פקודו של יוני נתניהו הי”ד בחיל השריון מסר אתמול (שני) לראש הממשלה ולאחיו ד”ר עדו נתניהו פריטים אישיים לכאורה של יוני, אותם שמר מאז שנת 1975.

אלא שלפי דיווח של איתמר אייכנר ב-ynet, בחלוף כמה שעות התברר כי שמש ניסה בעבר למכור פריטים אלו לבתי מכירות, ונדחה בשל חשש שהפריטים אינם אותנטיים.

כך, למשל – לפי הדיווח – התברר כי “ההגדה לפסח של יוני נתניהו” הודפסה ארבע שנים לאחר מותו.

בפגישה קיבל נתניהו את סרבל השריון האישי ששימש לכאורה את יוני, סכין קומנדו שהוצגה כסכין של יוני,  והגדה של פסח שנטען כי יוני קרא בה בסדר פסח המוזכר ב”מכתבי יוני” – הספר שבו הוצגה אסופה ממכתביו לבני משפחתו וקרוביו.

עוד הועברו לראש הממשלה ספרים שיוסף שמש טען שקיבל מיוני, חולצת יחידה, שק שינה, כפפות, ומצפן.

על אחד הפריטים אף כתוב השם “יוני”.

נתניהו זיהה את הפריטים, התרגש מאוד – והודה לשמש.

אלא שלפי ynet, הסיפור קיבל תפנית חדה בהמשך הערב, כשנודע כי שמש הציע את הפריטים למכירה לשני בתי מכירות פומביות.

לאחר בדיקת הפריטים, הם חשדו שמדובר בהונאה ודחו אותו.

בבית המכירות ווינרס, למשל, מצאו שההגדה ששמש טען ששייכת ליוני הודפסה בכלל לאחר מותו של יוני הי”ד, בשנת 1980 – ארבע שנים אחרי שיוני נפל במבצע אנטבה. כמו כן טענו כי שמש התקשה לספק להם הוכחות שאכן היה הנהג של יוני והציג תמונה שלו על רקע גלעד שהוקם לזכרו של יוני הי”ד.

עוד טענו בבית המכירות ווינרס כי גם החתימות של יוני על הספרים לא נראו אותנטיות. לטענתם, שמש ביקש בעבור הפריטים 20 אלף דולר ואחר כך ירד ל-10 אלפים דולר.

בלשכת ראש הממשלה מסרו בתגובה ל-ynet: “הפריטים התקבלו אצלנו. ראש הממשלה ואחיו שמחו להיפגש עם אדם שמכיר את יוני ולשמוע על יוני. מערכת הביטחון עשתה כמה בדיקות ודיברו עם רס”רים ואנשים שהיו בגדוד ויודעים שהם הכירו אחד את השני. קיבלנו המלצה להיפגש עם האיש. הפריטים ייבדקו כעת לעומק. אנחנו יודעים בוודאות שאלה ספרים של היחידה וספרים שיוני קרא אותם. האיש לא ביקש מאיתנו כסף ולא קיבל מאיתנו כסף”.

בלשכת ראש הממשלה הודו שלא ידעו ששמש הציע את הפריטים למכירה בבתי מכירות פומביות ונדחה.

יוסף שמש אמר אמש בשיחה ראשונה עם ynet כי מדובר בטעות ושהוא לא אותו אדם. בשיחה השנייה שינה את גרסתו ואמר שאסרו עליו להתראיין והפנה לעורך דינו. עורך הדין לא השיב לפניות חוזרות ונשנות.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות