מדענית מצטרפת לצוות: תיפתר פרשיית היעלמותה של מדלן מקאן?

היעלמותה של הילדה בת ה-3 מדלן מקאן הבריטית הסעירה את העולם וגם כיום למעלה מעשור אחרי - נותרה הפרשה מסתורית • מדענית שפתרה בעבר מקרים קשים לפענוח הצטרפה בחודשים האחרונים לצוות: "כל דבר משאיר עקבות, העניין הוא למצוא אותן"
קובי פינדרוס
י' ניסן התשע"ט / 15.04.2019 19:45

האם סוף סוף תיפתר תעלומת היעלמותה של הילדה הבריטית מדלן מקאן משנת 2003?

בחודשים האחרונים הצטרפה לצות החוקר את הפרשה, פרופסור אנג’לה גאלופ, בת 69, מדענית שהצליחה לפתור תעלומות מורכבות גם שנים לאחר שקרו, וכעת היא רוצה לגייס את הניסיון והידע העצומים שלה כדי לעזור לפתור אחת ולתמיד את תעלומת ההיעלמות של מדלן מקאן – כך פורסם בישראל באתר hix.

מדלן נעלמה ב-3 במאי 2007, בהיותה בת 3, מדירת הנופש בו שהתה משפחתה ב”אושן קלאב” בפראיה דה לוז, פורטוגל. מאז עשרות תיאוריות קונספירציה באשר לגורלה הציפו את העולם והפכו אותה לאחת מהתעלומות הכי מפורסמות, שרבים רוצים לפתור – ופרופסור גאלופ היא אחת מהם.

במהלך החקירה שמשכה אליה תשומת לב עולמית, חשדו הרשויות אפילו בהוריה של הילדה אך מהר הם הוסרו מרשימת החשודים.

על פי דיווח, המדענית הצהירה שהיא מתכוונת לסייע לכוח החוקר החדש על מנת למצות כל כיוון חקירה אפשרי. לטענתה, היא חיובית לגבי פתרון התעלומה אך מודה שיהיה “קשה במיוחד” לקבל את התשובות שהוריה, קייט וגארי, מצפים להן כבר מעל לעשור, משום ש”זה קרה במדינה אחרת ואין לדעת מה קרה לראיות”.

גאלופ הבהירה שלמרות שזה נראה אבוד, היא ממש לא מאבדת תקווה. “כבר הייתי מעורבת בתיקים שנראו חסרי תקווה… כל דבר משאיר עקבות, העניין הוא למצוא אותן”.

המדענית התפרסמה בין היתר בפתרון פרשת הרצח של סטפן לורנס – צעיר שנרצח על רקע גזעני, בעודו מחכה בתחנת אוטובוס. אותו רצח שגרר כותרות רבות בבריטניה, קרה ב-1993, וגאלופ הצליחה ב-2012 להביא לסגירת מעגל עם ראיות פורנזיות שהכניסו את רוצחיו, גארי דובסון ודיוויד נוריס, לכלא. הכל בזכות ראיות מיקרוסקופיות מבגדי הנרצח והחשודים.

גאלופ עזרה גם לפצח ב-2006 תעלומת רצח מהמפורסמות והנוראיות בבריטניה, של דמילולה טיילור, ילד בן 10 בסך הכל, שנרצח על ידי שני אחים בשנת 2000.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות