כשאינך טורח ללכת להצביע, אתה משמח מאוד מישהו. יודע את מי?

צריך להבין את כללי המשחק. לכנסת ייכנסו מאה ועשרים חברים. לא יהיה מצב של ואקום. אם לא הכנסת חברי כנסת המייצגים את העמדות הקרובות לליבך, ייכנסו לכנסת יותר חברים המחזיקים בעמדות המנוגדות
הרב מנחם ברוד
כ"ט אדר ב' התשע"ט / 05.04.2019 10:31

השפל שאליו מידרדרת מערכת הבחירות יוצר תחושת מיאוס כללית. הציבור מבקש רק דבר אחד – שכל זה כבר יהיה מאחורינו.

אבל אסור לטעות – בסופו של דבר הבחירות אינן זירת משחק של משרדי פרסום ויצרני ספינים. זה אולי מסך עשן שמאחוריו מסתתרים דברים חשובים באמת.

רבים חשים דחייה מהפוליטיקה. “אין למי להצביע”, הם אומרים. ואכן, הציבור אינו טיפש. הוא חש את המניפולציות שעושים על גבו. את הפרחת ההבטחות שאין כוונה או יכולת לקיימן. את החלפת העמדות לפי כיוון הרוח. את התחפושות שאנשים לובשים רק כדי לקבל את קולך, ואחר-כך לעשות בו מה שהם רוצים.

“אם כך, לשם מה להצביע?”, תוהים בציבור.

מעדיף להוסיף להתרגז?

אלא שגם אי-הצבעה – הצבעה היא. כשאינך טורח ללכת להצביע, אתה משמח מאוד מישהו. בדיוק את מי שנמצאים בקצה המנוגד לך. כי בכך אתה מחליש את כוחם של הקרובים לעמדותיך, ומחזק את מי שביום הבחירות ילכו לקלפי ויצביעו לרשימות הממוקמות בקצה השני.

צריך להבין את כללי המשחק. לכנסת ייכנסו מאה ועשרים חברים. לא יהיה מצב של ואקום. אם לא הכנסת חברי כנסת המייצגים את העמדות הקרובות לליבך, ייכנסו לכנסת יותר חברים המחזיקים בעמדות המנוגדות. הדרך היחידה העומדת לפניך לדחוק אותם החוצה, היא להכניס מישהו אחר במקומם. זאת תוכל לעשות רק על-ידי הצבעה.

למשל, סביר להניח שבארבע השנים האחרונות התרגזת לא אחת למשמע הצהרותיהם המקוממות של חברי כנסת מסוימים מהרשימות הערביות. התפוצצת לראות חברים בכנסת ישראל התומכים בגלוי בארגוני הטרור. ובכן, יש לך אפשרות להוסיף להתרגז ולהתפוצץ, או לעשות מעשה קטן שיביא לידי כך שבכנסת הבאה יהיו פחות חברי כנסת כאלה. איך? על-ידי הכנסת עוד חבר כנסת אוהב ישראל.

כי כך בנוי המשחק – אם יותר יהודים אוהבי ישראל מצביעים ובוחרים נציגים הקרובים לעמדותיהם, ממילא נדחקים החוצה אותם מועמדים שונאי ישראל. וחלילה להפך, אם אנשים כמוך נשארים בבית, ייכנסו יותר חברי כנסת שיכעיסו אותך בשנים הבאות.

הצבעת-נגד

אם אתם יהודים מאמינים, וערכי היהדות והמסורת יקרים לליבכם – ודאי התרגזתם במהלך הקדנצייה האחרונה מפעילותם של חברי כנסת אנטי-דתיים, ששמו להם למטרה לרמוס את השבת, לפגוע בערך המשפחה היהודית, להילחם בעד הכנסת חמץ בפסח למרכזים הרפואיים, לסלק את מעט היהדות שעדיין נותרה בבתי הספר.

אם לא תצביעו בעד רשימות שהערכים האלה חשובים להן, תגרמו במו ידיכם שייכנסו עוד חברי כנסת אנטי-דתיים, שימשיכו את המלחמה במסורת ישראל. אבל אם תקומו ותצביעו, תכניסו בהצבעתכם עוד כמה נציגים הקרובים לעמדותיכם, והם יצמצמו את משקלם ואת מספרם של חברי הכנסת בעלי הדעה המנוגדת.

במילים אחרות: אם אינכם מתלהבים להצביע בעד, לכו להצביע הצבעת נגד – נגד אותם גורמים שלא הייתם רוצים לראות בכנסת. ואז פחות משנה לאיזו רשימה בדיוק תצביעו, אבל כל קול בצד הזה, מפחית ממילא את הכוח של הצד השני. זו זכותכם וחובתכם!

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות