‘אומרים לי, תבגוד באלי ישי, ותהיה מנהיג הדור. אני? השתגעתם?!’

הגר"מ מאזוז הסביר ההחלטה לתמוך ב-ג' ("לא היתה ברירה, שס עשו איתנו 'ברוגז'"), התייחס לוטו של ש"ס ("יצאנו לחופשי"), הבהיר למה לא יבגוד בישי ("מי שיש לו חבר שנים רבות, אין שום סיבה לעזוב אותו"), העלה את זכרו של הגרמי"ל לנדא זצ"ל ("דאג לספרדים") • והיה גם חידוד על גנץ
יוסף גרינבוים
כ"ד אדר ב' התשע"ט / 31.03.2019 00:47

הגר”מ מאזוז הסביר הערב (מוצ”ש) בפתח שיעורו השבועי את ההחלטה לתמוך בבחירות הקרובות במפלגת יהדות התורה.

תחילה הסביר ראש הישיבה כי ה”שמאל מסוכן ליהדות ועוקר את התורה, ואי אפשר לדעת מה הוא יעולל לנו. אין להם לא שבת ולא כיפור. כלום. לכן אסור להצביע לא גנץ ולא לפיד, ולא כל האנשים האלה”.

ראש הישיבה הוסיף ואמר: “אמנם יש לנו רמז ב’גנץ’ –  גנץ ראשי תיבות ‘ג’ נצביע’.

בשלב זה הרחיב הגר”מ מאזוז את הדיבור, מדוע הוא החליט לתמוך ביהדות התורה: “האשכנזים אנשים טובים שדואגים לכולם. דואגים לתורה ומקדשים שם ה’. אפילו החילונים מכבדים אותם. לפני כמה זמן התפרסם שהשר הכי פופולרי – אפילו אצל החילונים – זה ליצמן. כי גם החילונים, כשהם רואים מישהו שיודע להתעקש על האמת שלו, הם מכבדים אותו”.

מנהיגה הרוחני של ‘יחד’ הוסיף: “לא היתה לנו ברירה כי שס עשו איתנו ‘ברוגז’. עושים ‘וטו’ עלינו בכל מקום. ‘וטו’ בש”ס מותר להם, כי זה שלהם, אבל ‘וטו’ אצל ביבי ועוד ועוד – זה לא דרך התורה ככה להלחם. אבל ה’וטו’ הזה שהם מנסים לעשות לנו התבטל ברוך ה’ ביום ‘וטו’ (-21) כ”א באדר ב’ – ברוך ה’ יצאנו לחופשי. הפעם תומכים ביהדות התורה.

“יהדות התורה היא הוקמה בזמנו כדי להלחם נגד המשכילים, וגם היום הם נלחמים על קדשי ישראל בצורה חזקה מאוד. וזה שמה ‘אגודת ישראל’. מה זה ‘אגודה’? כל מיני דברים, כמו ‘ארבעת המינים’ – לולב, הדס, אתרוג. גם פה זה אגודה של יהודים שמתאחדים יחד למען התורה, להגן על התורה, כי הם מסמלים את השלום”.

הגר”מ הדגיש: “כל הזמן היינו רחוקים מהם, היה לנו את הספרדים שלנו (-שס), אבל מה לעשות, הספרדים שלנו לא כל כך אוהבים אותנו, הם אוהבים שאני אבגוד באלי ישי, שאנחנו חברים שנים, הם רוצים על לא-דבר אני יבגוד בו. למה שאני אבגוד בו?! למה אני לא עוזב את אלי ישי? מי שיש לו חבר שנים רבות, והוא לא חטא לו – אין שום סיבה לעזוב אותו.

“אומרים לי, בוא תבגוד באלי ישי, ותהיה לנו ‘מנהיג הדור’, לא רוצה להיות מנהיג הדור. לא רוצה. תנו לי את הפינה שלי, לימוד התלמידים זה שווה את כל המנהיגות של הדור. אני מנהיג הדור? השתגעתם?! אני יהיה מנהיג הדור? אין לכם מה לעשות?!”

“כל מי ששומע לנו, ורוצה שבניו יצאו יראי שמים, יצביע הפעם ג'”, קבע ראש הישיבה.

בסוף שיעורו, הזכיר הגר”מ את פטירתו של הגרמ”ל לנדא, רבה של בני ברק, ואמר כי השיעור יהיה מוקדש לעילוי נשמתו. “כבר הזכרתי בעבר כמה ממעלותיו, איך שדאג לספרדים בכמה ענינים, כמו שיהיה כשרות על אורז לפסח, ועוד”, הוסיף.

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  חבל שלא עידכנו אותו על
  31/03/2019 12:32
  אישיהודי
 1. מעללי ליצמן

 2. לא מבין מי שולט במי ברב בתלמיד או התלמיד ברב
  31/03/2019 13:45
  דיייב
 3. כשהרב עובדיה היה צריך הוא הזיז את דרעי ממנהיגות התנועה ושם את אלי ישי
  ובסופו של דבר החזיר את דרעי
  ככה מתנהג מנהיג אמיתי !!!
  יש דרך לא אנשים

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)   02/04/2019 23:40

   ובכלל אם יש דרך ולא אנשים הרי שדרך מרן זצ”ל הספרדית נמצאת בעיקר אצל הרב מאזוז ולא בש”ס כיום המשוכנזת