סקר חדשות 13: איחוד הימין – 8, זהות – 6, בנט ודרעי לא מתרוממים

מפלגתו של גנץ זוכה ל-31 מנדטים, הליכוד יורד במנדט וגם יהדות התורה • לשאלה מי מתאים ביותר לכהן כראש ממשלה - 45% השיבו כי נתניהו הוא הראוי ביותר, 38% השיבו כי בני גנץ
חרדים 10
י"ח אדר ב' התשע"ט / 24.03.2019 22:20

מסקר חדשות 13 שנערך היום (ראשון) על ידי פרופסור קמיל פוקס, עולה כי אם הבחירות לכנסת ה-21 היו מתקיימות היום, מפלגת כחול לבן בראשות גנץ-לפיד הייתה מקבלת 31 מנדטים.

מפלגת הליכוד בראשות נתניהו הייתה מקבלת 28 מנדטים. כחול לבן שומרת על כוחה מהסקר הקודם, ואילו הליכוד ירדה במנדט אחד.

מפלגת העבודה בראשות אבי גבאי מקבלת בסקר 10 מנדטים. איחוד מפלגות הימין מקבלת  8 מנדטים, יהדות התורה מצטמצמת ל-6 מנדטים ורשימת חד”ש-תע”ל – 7 מנדטים.

זהות מתחזקת וזוכה ל-6 מנדטים.

הימין החדש בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד 5 מנדטים, וגם ש”ס מקבלת בסקר 5  מנדטים,

מפלגות כולנו ומרצ יקבלו 5 מנדטים כל אחת, רשימת רע”מ-בל”ד תקבל 4 מנדטים.

בדומה לסקר הקודם – מפלגות ישראל ביתנו וגשר לא יעברו את אחוז החסימה.

עוד עולה מהסקר כי גוש השמאל עומד על 57 מנדטים מול 63 בגוש הימין – הבדל של מנדט אחד מהסקר הקודם.

לשאלה מי מתאים ביותר לכהן כראש ממשלה – 45% השיבו כי נתניהו הוא הראוי ביותר, 38% השיבו כי בני גנץ הוא הראוי ביותר לתפקיד, ו-17% השיבו כי אינם יודעים.

על אף שמספר המנדטים שהליכוד מקבל הצטמק קלות, נתניהו חוזר להוביל בשאלת ההתאמה לתפקיד: בסקר שעבר שנערך לפני כשבוע גנץ הוביל בפער קטן בשאלה, וזכה ל-42% מקולות משיבי הסקר, לעומת נתניהו שקיבל אז 41% מהקולות.

הסקר, שנערך על ידי פרופסור קמיל פוקס, כלל 738 נשאלים, מהם 600 מהאוכלוסייה היהודית ו-138 מהמגזר הלא יהודי. התשאול במגזר היהודי נערך על ידי חברת “פרויקט המדגם” בהנהלתו של ד”ר אריאל איילון. התשאול במגזר הלא יהודי נערך על ידי חברת “סטט-נט” בהנהלתו של יוסף מקלדה. טעות הדגימה היא 3.6%.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות