הסלמה בדרום: נחיתה של בלון הנושא ראש נפץ של מטול RPG

בלון שנשא ראש נפץ של מטול רימונים ידני נגד טנקים מסוג RPG נמצא במהלך השבת בשטח המועצה האזורית שדות נגב • בליל שבת תקף חיל האוויר מטרות של ארגון הטרור חמאס בעזה בתגובה לשיגור רקטה לעבר ישראל אתמול בערב • צה"ל מדווח: 8,400 פלשתינים הפגינו לאורך הגדר
קובי פינדרוס
ב' אדר ב' התשע"ט / 09.03.2019 19:12

הטרור מעזה לא חדל: בלון שנשא ראש נפץ של מטול רימונים ידני נגד טנקים מסוג RPG נמצא במהלך השבת בשטח המועצה האזורית שדות נגב.

 עוברי אורח מצאו את החפץ מבלי שהתפוצץ והזעיקו את המשטרה. חבלנים שהגיעו לזירה הרחיקו את המטיילים מהמקום וטיפלו בו ללא נפגעים או נזק.

במקביל, נמצא בלון נוסף שחובר אליו חפץ חשוד, והוא נמצא גם באזור מיוער, הפעם בתחומי המועצה האזורית שדות נגב. גם הוא טופל מבלי שהיו נפגעים.

בליל שבת תקף חיל האוויר מטרות של ארגון הטרור חמאס בעזה בתגובה לשיגור רקטה לעבר ישראל אתמול בערב.

הרקטה התפוצצה בשטח פתוח בין שני קיבוצים במועצה האזורית אשכול. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

בלון ותמונה

כוחות הביטחון במועצה האזורית איתרו אתמול [שישי] שלושה צרורות בלונים חשודים, שלאחד מהם נקשר דחליל עם תמונתו של זיאד נחאלה, מנהיג הג’יהאד האיסלאמי הפלסטיני.

במקביל, הפגינו אתמול  אלפי פלסטינים לאורך גדר הגבול, ופלסטיני בן 23 שנפצע קשה מאש צה”ל מת מפצעיו בבית החולים.

מדובר צה”ל נמסר כי מספר המפגינים עמד בשעות השיא על כ-8,400 מפגינים במספר מוקדים לאורך הגדר, וכי הפלסטינים הבעירו צמיגים, זרקו אבנים והשליכו מטענים לעבר גדר המערכת. מספר מפגינים שהצליחו לחצות את הגדר, אולם לאחר דקות בודדות שבהן היו במעקב, חזרו בחזרה לשטח הרצועה.

קודם להפגנה נלכדו שני פלסטינים שחדרו מרצועת עזה והגיעו עד לשטחים החקלאיים של קיבוץ ארז שבמועצה האזורית שער הנגב. כוחות גדולים של צה”ל וכיתות הכוננות האזוריות ערכו סריקות נרחבות במרחב צפון הרצועה בעקבות חשש לחדירה, ותושבי הקיבוץ הונחו להסתגר בבתיהם למשך זמן קצר.

דובר צה”ל הבהיר כי “ארגון הטרור חמאס נושא באחריות על כל הנעשה ברצועת עזה וממנה”. דובר צה”ל הבהיר כי התקיפה בוצעה בתגובה “לאירועי הטרור מרצועת עזה ובהם בלוני נפץ וניסיונות הפגיעה בתשתיות הביטחוניות”.

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות