לראשונה בתולדות ביה”ד: עגונה שוחררה דרך וואטסאפ

שליח חב"ד בקמבודיה, הרב בן-ציון בוטמן, איתר בעל שנמלט מישראל לפני שנים והותיר את אישתו עגונה • לאחר מו"מ האיש שוכנע לתת גט, אך לא הסכים להתייצב בישראל • פיתרון ביה"ד בנתניה: שליח חב"ד מונה בשיחת וידאו בוואטסאפ כ'שליח בית דין', וצוות מיוחד הכין הגט
יוסף גרינבוים
ל' אדר א' התשע"ט / 07.03.2019 15:54

במבצע חוצה יבשות, תוך שימוש חדשני בטכנולוגיה המודרנית, התיר בית הדין הרבני האזורי בנתניה אישה עגונה, שבעלה נמלט לקמבודיה.

הבעל נטש את אשתו לפני שנים ללא גט. תחילה הוא היגר לתאילנד, שם הכיר אישה נוכריה מקומית, התחתן איתה, קיבל אזרחות תאילנדית – וממנה נולדה לו בת גויה.

אולם מסתבר כי גם בבנגקוק הוא הסתבך בחובות ושוק אפור, ונמלט משם לקמבודיה, בעוד אשתו המקורית בישראל נותרה עגונה.

חברי בית הדין הרבני בנתניה הפכו עולמות עד שהצליחו לאתר את מקום מושבו של האיש בקמבודיה. הם פנו לשליח חב”ד בקמבודיה, הרב בן-ציון בוטמן, שהצליח לאתר את הבעל.

ממידע שהגיע לחרדים 10 עלה, כי לאחר משא ומתן ממושך עם האישה בישראל, הוא הסכים לתת גט לאשתו, אך לא הסכים להתייצב בישראל מאחר והוא מבוקש בארץ.

חברי בית הדין הרבני בנתניה – הרב אוריאל אליהו, הרב אברהם מייזלס והרב אברהם דב זרביב – החליטו לראשונה בתולדות בתי הדין להשתמש בוואטסאפ, ובאמצעות שיחת וידאו הם מינו את שליח חב”ד בקמבודיה כשליח בית דין, וצוות מיוחד הכין את הגט בקמבודיה.

הבעל העניק אותו לשליח על פי הנהלים המעוגנים בהלכה מדורי דורות, והשבוע הגיעה האישה העגונה לבית הדין הרבני בנתניה, קיבלה את הגט באמצעות שיחת וידאו בוואטסאפ – והותרה מכבלי עגינותה המורכבים והסבוכים.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות