חברת תכשיטים שלחה ל-70,000 ‘ספאם’: תשלם 1,200 ש”ח להודעה

חברת תכשיטים ושעוני יוקרה שלחה הודעות 'ספאם' לעשרות אלפי נמענים - שלא הסכימו לקבלם • כעת, במסגרת אישור תביעה ייצוגית - החברה תיאלץ לפצות כל אחד מהנמענים בסכום של 1,200 שקלים לכל הודעה
חיים טוויל
י"ג אדר א' התשע"ט / 18.02.2019 14:21

חברה המוכרת תכשיטים ושעוני יוקרה, אשר לה מספר סניפים ברחבי הארץ, כולל סניף יוקרתי במיוחד בכיכר המדינה בת”א, שלחה בשנת 2016 הודעת ספאם בה הכריזה על ‘מבצע קיץ ייחודי’, בו יוגרלו שעון שוויצרי וטבעת בין הנרשמים.

בעקבות כך, שניים מהנמענים שקיבלו למכשיר הטלפון הסלולרי שלהם את הודעת הספאם הלא חוקית, החליטו לעשות מעשה והגישו,  באמצעות עו”ד מתן פריידין, לביהמ”ש המחוזי בת”א תביעה ייצוגית, במסגרתה דרשו כי החברה תפצה אותם ואת כל הנמענים להם נשלחה הודעת הספאם הבלתי חוקית.

במסגרת ההליך המשפטי נחשף, כי ההודעה נשלחה ללא פחות מ-70,000 נמענים, אותם פילחה החברה לפי מצב סוציו-אקונומי גבוה ומקום מגורים בערי השרון המבוססות רעננה, רמת השרון והרצליה.

כעת, לאחר הליך משפטי ממושך בן כמעט שלוש שנים, אישר ביהמ”ש המחוזי בת”א הסדר פשרה במסגרתו כל נמען שקיבל את הודעת הספאם זכאי לפיצוי כספי בסך 1,200 שקלים – סכום הגבוה ב-200 שקלים מהסכום המקסימלי הקבוע בחוק.

עו”ד מתן פריידין: “זו עוד חוליה בשרשרת במאבק בהפצת הספאם – תופעה בלתי חוקית שגורמת לבזבוז זמן, פגיעה בפרטיות ואף חושפת את הציבור לתופעות של תוכנות ריגול ומעקב.

“אני שמח שביהמ”ש שלח כאן מסר ברור לפיו אין עוד סלחנות כלפי אפיק פרסומי בלתי חוקי זה. אני קורא לציבור הרחב לא להשלים עם התופעה, ולתבוע את הפיצוי המגיע לו לפי דין”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות