בטון שווה זהב I היזם רונן מרדכי גרין : “לונדון מחכה לישראלים”

יזם הנדל"ן רונן מרדכי גרין ממליץ על יעד השקעה חם: "מי אמר שלונדון קרה? מדובר בהשקעה רותחת" • 70 שנות השקעות חוץ ישראליות הן רק חלק קטן ומועט מהיסטורית ההשקעות הבינלאומיות • ישראלים רבים רצו לאורך השנים ליעדי השקעה רבים בעולם, בניהם ארצות הברית הגדולה וברלין • אך כעת, לונדון הופכת לדבר הבא בהשקעות הנדל"ן • ידיעה אינפורמטיבית מאת רונן מרדכי גרין
רונן מרדכי גרין
כ"ג שבט התשע"ט / 29.01.2019 11:59

רונן מרדכי גרין מסביר כי השקעה בנדל”ן מוכרת לישראלים רבים כהזמנות לתשואות גדולות ויציבות, לפעמים כפרק ב’ במסלול ההשקעות בחיים ועד לקריירה ומקור הכנסה עיקרי כמשקיעי נדל”ן למגורים או אף נדל”ן מסחרי.

בחיפוש אחר השקעת הנדל”ן הנכונה, אנו מחפשים פעמים רבות אזורים מבטחים בעלי מרכזי סחר מבוקשים, רחובות שוקקים, תחבורה מסודרת, יציבות כלכלית אזורית, ואם ניתן אז גם תרבות ייחודית בעיר בה תרצו להשקיע.

יזם הנדל”ן, רונן מרדכי גרין, מרחיב על השקעת נדל”ן ואפשרויות ההשקעה הבלתי נגמרות: “בנדל”ן למגורים ובעיקר בנדל”ן מסחרי-תיירותי, מחקר השוק ובדיקה קפדנית לצורך מציאת הנכס להשקעה – הם בגדר חובה.

זמן השקעה וייעוץ יהיו שווים כסף רב למשקיעים הקטנים והגדולים כאחד, אחרי החיפוש הנכון יתפלאו משקיעים רבים כמה הזדמנויות קיימות בשוק הנדל”ן”.

רונן מרדכי גרין מוסיף על היעדים הפוטנציאלים: “קשה לסכם במשפט אחד יעדים חמים, פרויקטים לנדל”ן למגורים ונדל”ן מסחרי השווים להשקעה קיימים בישראל, אך לפעמים שווה יותר להרחיק אל מחוץ לישראל ליעדים כמו לונדון וארה”ב בהשקעת נדל”ן ישירה עבור משקיע בודד ובהכרח עבור קבוצת רוכשים בפרויקטים גדולים יותר”.

רונן מרדכי גרין: “לעיתים אי וודאות היא הזדמנות השקעה”

בתקופה הנוכחית ניתן להגיד בלב שלם כי אין זו גאווה גדולה להיות אנגלי, צרותיה הכלכליות והפוליטיות של הממלכה המאוחדת אינן מקור לגאווה, ואם נאמר כי צרה של אחד היא הזמנות עבור האחר – נברך את המשקיעים הישראלים הנוחתים בהמוניהם בנמלי התעופה הרבים של הבירה האנגלית.

באתגר 10 השנים הלונדוני נראה תמונות הפוכות לחלוטין, אם בעבר לונדון הייתה יעד יקר מאוד להשקעה עם תשואות שוטפות נמוכות יחסית למורגל כאן בישראל, המצב הנוכחי כדאי להשקעה בעיקר לאחר הברקזיט שהביא איתו אי וודאות לעתיד הכלכלה האנגלית עם ירידה מחירים המוערכת בלמעלה מ – 14% בשנה החולפת והחלשות משמעותית של הפאונד מול השקל.

רונן מרדכי גרין מבקש לעשות סדר בממלכה הבריטית: “חשוב לחשוף את הקלפים על השולחן בכל הנוגע ללונדון, לונדון עדיין עיר יקרה ועדיין מצריכה הון ראשוני מכובד ולאחרונה משקיעים רבים נתקלים בשינוי מדיניות המיסוי הנדל”ני הלונדוני לרעת המשקיעים. אם ברצונכם להשקיע בנכס למגורים או בתשואות גדולות יותר בנדל”ן מסחרי בלונדון, לפעמים חייבים להכין כסף נזיל רב יותר מיעדי השקעה אחרים”.

למרות צפירות הרגעה, אם חשבתם לרגע כי רונן מרדכי גרין מצנן את להבות ההשקעה, נראה כי ההמלצה החמה עדיין ממוקדת בלונדון: “ללונדון דבר ראשון טסים, עיר מדהימה עם תרבות קולינריה, כדורגל ושופינג שתתאים לכל הישראלים לנופש וודאי גם להשקעה. אם יש משהו שמשקיע נדל”ן אוהב לשמוע זה פתיחת חלון הזדמנויות, לעיתים אי וודאות היא הזדמנות השקעה ששווה מיליונים, הכלכלה האנגלית נמצאת במשבר ובאשמה רבה עקב החלטת אזרחי המדינה ליציאה מהאיחוד האירופאי בברקזיט, משבר שמשמעותו לפעמים ירידת מחירים ולמרות שלונדון עדיין יקרה, כרגע ישנו פתח להשקעות שייתכן ויסגר עם התחזקות עתידית”.

רונן מרדכי גרין, נדלן בלונדון

תלמדו מהכרישים

מומחי נדל”ן רבים יוכלו לספר לכם כי הזדמנויות השקעה שונות בנדל”ן למגורים קיימות בשפע רב יחסית, פעמים רבות התשואה יציבה ושווה את הזמן וההון הראשוני אותו השקעתם.

הזדמנויות שוות יותר אך מצריכות מחקר רב יותר מנדל”ן למגורים, מתחבאות בנדל”ן המסחרי.

המשקיעים הישראלים בנדל”ן המסחרי מוכרים בעיקר כטייקונים הגדולים, ניתן למצוא דוגמאות רבות בהשקעות יקרות כדוגמת חברות גדולות כמו הראל המשקיעה קרוב לחצי מיליארד שקל עבור פרויקט נדל”ן מסחרי ישראלי-אנגלי-דרום אפריקאי משותף בלונדון, השקעת 340 מליון ליש”ט מטעם אלוני חץ עבור נדל”ן מסחרי בלונדון, השקעת טדי שגיא על סך של 300 מליון ליש”ט במרכז מסחרי לונדוני בהולבורן לינקס והרשימה עוד ארוכה.

התחזיות לשוק הנדל”ן למגורים האירופי מציגות האטה עולמית ובבריטניה התשואות נעות בין 2-5% עד לשנת 2021, אם ברצונכם להשקיע בתחום הנדל”ן ולראות תשואות גדולות יותר, כנראה שיש ללמוד מהכרישים הגדולים, להתאמץ ולהיכנס לתחום הנדל”ן המסחרי הכולל בתוכו חנויות, משרדים, קניונים ועוד.

השקעות נדל”ן מסחרי אינן נחלת הטייקונים והחברות הגדולות, לאחר שביצעתם מחקר שוק, פינתם הון נזיל מכובד, מצאתם הזדמנויות השקעה וקיבלתם את האישורים המתאימים – תוכלו להשקיע בחנויות ומשרדים בהשקעה קטנה יותר מעשירי ישראל. המשקיעים המתקדמים יותר יחברו למשקיעים נוספים וירכשו בניין משרדים או שטח מסחרי בלונדון ובכך יוכלו להיכנס לליגה של הגדולים בצעדים קטנים.

רונן מרדכי גרין מסכם עבורנו את המסע ללונדון: “מי אמר שלונדון קרה? מדובר בהשקעה רותחת ולונדון מחכה לישראלים – אך השחקנים הישראלים אינם לבד בשוק. מחקר הזדמנויות השקעה יוביל אתכם לנדל”ן המסחרי בו התשואות גדולות יותר לעומת הנדל”ן למגורים, לאחר חיפוש היעד הנכון אם באפשרותכם להרחיק מעבר לתחומים הצבועים בכחול-לבן, תוכלו למצוא נכסי מסחר רבים בלונדון בעלי תשואות עתידיות גבוהות”.

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  כתבה מעניינת
  30/01/2019 13:00
  אלון
 1. נקודה למחשבה

 2. רונן מרדכי גרין צודק לחלוטין
  07/02/2019 20:47
  נתן
 3. מסכים עם רונן מרדכי גרין ..ממליץ לכל היזמים

 4. רונן מרדכי גרין על איזו שכונה אתה ממליץ בלונדון?
  07/02/2019 22:21
  נתנאל
 5. אני מתעסק בנדלן כבר כמה שנים בארץ אך בלונדון עוד לא. רונן מרדכי גרין האם יש לך שכונה שאתה ממליץ להתמקד בה בלונדון?