צוריאל קריספל לבית המשפט: “אבי דיין הוא איש ציבור מושחת”

חבר מועצת אלעד אבי דיין, שערק מש"ס, הגיש תביעת לשון הרע נגד סגן ראש העיר צוריאל קריספל • אתמול הגיש פרקליטו, עו״ד משה אוסדיטשר, כתב הגנה חד משמעי - בו הצהיר: "לאור אמירות מפורשות אשר באו מפי התובע, רואה התובע בתפקידו הציבורי, בגדר הזדמנות פז 'לעשיית קופה'"
חיים טוויל
ז' חשון התשע"ט / 16.10.2018 14:36

 תביעת הדיבה שהגיש חבר מועצת עיריית אלעד נגד סגן ראש העיר: בכתב הגנה חד משמעי שהגיש אתמול (שני) יו”ר ש”ס באלעד צוריאל קריספל לבית משפט השלום בכפר סבא, באמצעות פרקליטו עו״ד משה אוסדיטשר, הוא מציג את אבי דיין, חבר העירייה  ומחזיק תיק ההנסה, כאיש ציבור “מושחת”.

אבי דיין,  שערק בתחילת הקדנציה ממפלגת ש”ס לסיעתו של ראש העיר שרוליק פרוש, תבע את סגן ראש העיר לפני יותר מארבעה חודשים, ב-70 אלף שקלים, על מה שכינה השמצות והכפשות.

בכתב ההגנה שהגיש קריספל נכתב, כי “הנתבע יטען כי אמירותיו ביחס לתובע, הינן אמת;  התובע, אשר אינו נוהג כאיש ציבור נורמטיבי, פועל ועושה לביתו מכוח היותו הממונה על תיק ההנסה בעיריית אלעד, כאשר על פי ידיעת התובע, ולאור אמירות מפורשות אשר באו מפי התובע, רואה התובע בתפקידו הציבורי, בגדר הזדמנות פז “לעשיית קופה”.

בכתב ההגנה מצוין כי צוריאל קריספל עבר בדיקת פוליגרף, לצורך אישוש גרסתו: “ביום 25.9.2018, נערכה לנתבע בדיקת פוליגרף, במסגרתה נבחנה אמיתות ההצהרה הבאה: ‘…לאחר הבחירות למועצת העיר אלעד שהתקיימו בסוף 2013 דרש ממני אבי דיין לקבל לידיו את תיק התכנון והבניה בעיר. בפגישה שנערכה בביתי אמרתי לו שעדיף שייכנס כחבר בוועדה ואם יוכיח את עצמו אשמח שיקבל את התפקיד.

“אבי דיין אמר לי (מלווה בתנועת ביטול בידו): ‘עזוב אותך משטויות, החבר’ה בבני ברק אמרו לי זה הזמן שלך לעשות קופה’.

“בפגישה נוספת במועד מאוחר יותר בפגישה שהתקיימה בגינת ביתי אמר לי אבי דיין כי מציעים לו סכומי כסף גדולים כדי שיערוק ליהדות התורה ושאל שוב מה קורה עם תיק התכנון והבניה לגביו. זו גרסתי הכנה והאמתית עליה אני מעוניין להיבדק בפוליגרף…”

על פי ממצאי הבדיקה – המצורפת לכתב ההגנה, עולה כי, “הנתבע דובר אמת. יטען הנתבע כי, בהינתן העובדה שאותה שיחה בינו לבין התובע, התקיימה כאשר רק הם נוכחים בה, ועסקינן בסיטואציה בה ישנה ‘מילה מול מילה’, הרי שמעת הצגת חוות דעת מומחה; בה מצוין כי, הנתבע דובר אמת, הרי שקמה לנתבע הגנה מלאה מפני תביעת התובע”.

משה אוסדיטשר

עו”ד אוסדיטשר . צילום: באדיבות המצלם

עורך דינו של צוריאל קריספל, משה יצחק אוסדיטשר, אמר לחרדים 10 לאחר שהגיש את כתב ההגנה לבית המשפט: “הרב קריספל, שהקים ובנה את העיר אלעד – עשה, עושה ויעשה – את כל שיש ביכולתו על מנת למנוע מאותם אלו אשר רואים בתפקידם הציבורי, הזדמנות פז ליצירת רווח כספי אישי, תוך כדי פגיעה אנושה בזכויות התושבים, להמשיך בהתנהלות זו”.

לדבריו, “קריספל יתמודד עם טענותיו של מר דיין במסגרת ההליך המשפטי, והוא מעריך מאוד את נכונותו של מר דיין להביא את שאלת התנהלותו וניקיון כפיו לבית המשפט, אשר יכריע בשאלה זו.

“הרב קריספל עומד על כך שדבריו אמת, ויש בראיות שהוגשו במסגרת כתב ההגנה, לאשש זאת באופן ברור”.

לצפיה בכתב ההגנה – לחצו וגלגלו עם העכבר או החיצים:

1.      

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
  חלש ביותר
  16/10/2018 16:04
  ניטרלי
 1. גם אחרי שישב עם עו”ד אוסדישטר, שהוא ממש לא פראייר, ההוכחות היחידות שיש לו, זה בדיקת פוליגרף על שיחה שהתקיימה לטענתו לפני חמש שנים….
  איפה ההוכחות על מתן שוחד, והיתרים / אישורים לבנייה בלתי חוקית…
  טיפ קטן,
  אם היה דבר כזה, כבר מזמן היה מפורסם עם שמות…