‘האם המזריקה’ I פרטים חדשים • האם הרופאה התרשלה בתפקידה?

לפי דיווח בהחדשות, במשרד הבריאות בודקים האם הרופאה שנתנה את חוות הדעת על מצבם הבריאותי של ילדי האם שנעצרה - התרשלה בתפקידה
חיים טוויל
ח' אב התשע"ח / 20.07.2018 00:44

פרטים חדשים על פרשת ‘האם המזריקה’ בירושלים: המשטרה בודקת את חלקה של הרופאה שכתבה את חוות הדעת על מצבם הבריאותי של ילדי המשפחה שהוריהם נעצרו, לאחר שעלה חשד כי האם הזריקה להם אינסולין, במטרה להונות  את המדינה. כך מדווח משה נוסבאום במהדורה המרכזית של ‘החדשות’.

במשרד הבריאות פתחו בבדיקה בנוגע להשתלשלות האירועים של פרשת ההתעללות החמורה שנחשפה, לפי החשד, היום (חמישי).

מממצאי החקירה עולה, שבכל המקרים שבהם האם פנתה לביטוח הלאומי היא קיבלה את חוות הדעת מאותה הרופאה, שכתבה שיש להמשיך לטפל בילדים כחולי סוכרת – מה שאיפשר לה לקבל קצבה מהביטוח הלאומי.

לפי הדיווח ב’החדשות’, במשרד הבריאות בודקים אם לא הייתה רשלנות בהתנהלות הרופאה, שהועסקה בעבר בבית החולים הדסה הר הצופים והייתה מעורבת בטיפול בפרשה שכונתה ‘האם המרעיבה’.

כפי שדווח בחרדים 10, אם ל-10 ילדים, תושבת אחת השכונות החרדיות בצפון ירושלים,  חשודה שהזריקה לחמישה מילדיה אינסולין והציגה אותם כחולי סוכרת על מנת לזכות בקצבאות מהביטוח הלאומי.

היא חשודה כי לפני כמה שנים הצליחה לקבל בעורמה חוות דעת מבית החולים שערי צדק, בהן נקבע כי יש לטפל בחמישה מילדיה כחולים במחלת הסוכרת.

על פי החשד האם פנתה עם חוות הדעת אל הביטוח הלאומי, שם אושרה לה קצבה חודשית לכל אחד מחמשת הילדים כשבסך הכל קיבלה המשפחה סכום של כ-15 אלף שקלים מדי חודש. בסך הכל, מעריכים במשטרה שהסכום הכולל שקיבלה המשפחה מהביטוח הלאומי עבור חמשת הילדים עומד על קרוב ל-800 אלף שקלים.

הפעוט בן השנה ושבעה חודשים, שבעקבות אישפוזו נחשפה הפרשה, מאושפז במצב קשה יציב, אך יש שחשש שנגרם לו נזק בלתי הפיך.

מעצרה של האם הוארך היום עד ה-24 ביולי – יום שלישי הבא.

המשטרה עצרה בתחילת החודש גם את האב ושיחררה אותו ביום ראשון האחרון בתנאים מגבילים.

ראש צוות החקירה במרחב ציון במשטרת ירושלים, רב פקד דותן גרילק סיפר שמדובר באחד המקרים המזעזעים בהם נתקל.

העבירות שמיוחסות לאם: גרימת חבלה לחסר ישע בנסיבות מחמירות, מרמה וזיוף.

בכוונת הפרקליטות להגיש כבר בתקופה הקרובה כתב אישום נגד האם, אך עדיין לא הוחלט כיצד לנהוג עם האב.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות