חרדים באמת עיכבו ביותר משעה טיסה?

כבר שבוע שאני לא מבינה איך חרדי העז לעכב ביותר משעה טיסה של "אל על". איך דבר כזה קורה? מי החצוף הזה? ומי הדיילים שמאפשרים לו להתנהג ככה? • סיון רהב מאיר חושפת עדות מנוסע במטוס - וגם תגובה מפתיעה מאל על
סיון רהב מאיר
כ"ו תמוז התשע"ח / 09.07.2018 12:16

אני כותבת את השאלה הבאה בחשש ובתסכול: האם כל עובדה שמתפרסמת צריך ללכת ולבדוק אישית?

כבר שבוע שאני לא מבינה איך חרדי העז לעכב ביותר משעה טיסה של “אל על”. איך דבר כזה קורה? מי החצוף הזה? ומי הדיילים שמאפשרים לו להתנהג ככה?

כמובן שהיה לי ברור שהעובדות נכונות. הן הרי פורסמו וצוטטו בכל מקום.

ואז קיבלתי את המייל הזה מהרב כתריאל שם-טוב:

“שלום סיון, הייתי על הטיסה המדוברת מניו יורק, הטיסה ש’חרדים עיכבו במשך שעה ורבע’, לפי הכותרות. אשתי ואני חגגנו 25 שנות נישואים, וב-18:00 בערב היינו צריכים להמריא חזרה. פשוט לא האמנתי כשקראתי את כל הכתבות. היינו אמורים להמריא ב-18:00, אבל הודיעו לנו עוד לפני העלייה למטוס שיש עיכוב עד 18:45. זה גם היה כתוב על המסך בטרמינל, בלי קשר לאף נוסע, כמובן.

עלינו למטוס וזה לקח זמן, לפחות עד 19:10 לדעתי.

להערכתי, כל הסיפור עם החרדים לקח 5 דקות, לא יותר. אני כמובן לא מצדיק את ההתנהגות שלהם ואסור לעכב טיסה אפילו בדקה. כאדם חרדי לא נתקלתי מעולם בהתנהגות כמו שלהם. אבל שמעתי אותך מזדעזעת בתקשורת, ושמעתי עוד רבים עוסקים בכך וכועסים, וכיוון שהייתי שם, אני לא מבין איך הסיפור הזה תפס את כולם.

זה הרי נשמע כל כך הזוי, איך לא בודקים? וזה גורם לישראל לנזק בינלאומי, לשם הטוב שלנו בכל עולם, אז מה קורה פה?

התלבטתי כמה ימים אם לפנות אלייך, אבל חשוב לי שיידעו את האמת. יש לי עוד עדים רבים לסיפור הזה שהיו במטוס, אם צריך”.

מיהרתי לפנות ל’אל על’ ושם מסרו לי כעת את התגובה המפתיעה הבאה: “אכן, הפרטים שפורסמו בנושא לא היו מדויקים, בלשון המעטה. בפועל האיחור לא היה קשור כלל לאירוע שפורסם.

“ההסעה של המטוס אל עבר מסלול ההמראה בשדה התעופה ניו יורק בשעות הערב נמשכה כשעה ללא קשר למקרה. הטיפול בשני הנוסעים שסירבו לשבת במקומם התרחש אחרי שהמטוס כבר התנתק מהשער, והוא נמשך דקות ספורות בלבד. נמשיך לעשות הכל כדי להסיע את נוסעינו בנוחות, בבטחה ובהתאם ללוחות הזמנים”.

אני ממש לא רוצה שהפוסט הזה ייגן איכשהו על אותם שני אנשים. אני רוצה שהוא ייגן על 8 מיליון אנשים מפני דיון ציבורי מתלהם, שבכלל לא מבוסס על עובדות.

• מתוך דף הפייסבוק של סיון רהב מאיר

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  מה האמת?
  10/07/2018 01:05
  שירה
 1. מה דעתך על הסיפור שהופיע למחרת אותה טיסת אל על. הפעם טיסת החברה האוסטרית. 26 חרדים עלו לטיסה כי טיסתם בחברת לוט בוטלה. הם הועברו לטיסה אחרת. גם כאן פורסם שהטיסה עוכבה ב 40 דקות בגלל שחרדים לא הסכימו לשבת על יד נשים. נוסעים הפסידו טיסות המשך בגלל העיכוב והיה בלגן גדול. האם גם כאן סיפור שמצוץ מהאצבע? אולי זה בגלל שהאוסטרים אנטישמים? גם באל על אנטישמים והמציאו סיפור?

 2. לאלעל דפוס קבוע של התנהגות
  10/07/2018 15:28
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 3. בשנים האחרונות אלעל לא עומדים בזמנים ובתנאי השרות. בחסות תרגילים שקופים הם לעולם לא יודו ולא יקחו אחריות. הכל בגלל אחרים,הנוסעים,תקלות מומצאות ולעולם לא יודו שיש תרגילים של הטיסים. .חזיתי על בשרי פיגור של 7 וחצי שעות והחברה לא טרחה להתנצל או לפצוות. אני ממליץ לכולם לחפש אלטרנטיבות. יש חברות יותר זולות ויותר נעימות

 4. גם עיכוב של 5 דקות זה גזל זמן!
  12/07/2018 22:07
  שמואל
 5. זו חוצפה של האנשים שעיכבו כך טיסה שלמה,משפחות שלמות. גם אם זה “רק” 5 דקות.