ביום השואה הבינלאומי: מדבדב במוזיאון היהודי במוסקבה • גלריה

ראש הממשלה מדבדב ערך סיור מקיף בכל אגפי המוזיאון, תוך שהוא מתעניין ומקבל הסברים על המוצגים הרבים • במוזיאון התקיים הטקס השנתי לציון 'יום השואה הבינלאומי', בהשתתפותם של כ-50 שגרירי מדינות ברוסיה
נתן פרל • צילום: לוי נאזרוב
כ"ט טבת התשע"ז / 27.01.2017 12:34

לכבוד ‘יום השואה הבינלאומי’, הגיע אמש (חמישי) ראש ממשלת רוסיה, דימטרי מדבדב, לביקור במוזיאון היהודי הגדול במרכז מוסקבה.

את פני ראש הממשלה קידמו יוזם ומקים המוזיאון רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, ונשיא איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה הרב אלכסנדר ברדה.

מדבדב אמר: “לפי הערכות, מתוך 6 מיליון היהודים שנהרגו בשואה הנאצית, רק על שטחה של ברית המועצות נהרגו 2.7 מיליון יהודים. לכן הטרגדיה של העם היהודי הוא אסון כמו לכל אחד מאיתנו, ללא קשר של אמונה.

“הממשלה אישרה לאחרונה תוכנית מצב מיוחדת ליישום המדיניות הלאומית נגד אנטישמיות. מה שהופך את המוזיאון המדהים שהוקם על-ידי ‘איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה’, לא רק כאחד המוזיאונים היהודיים הגדולים, אלא גם אחד שהכי מתאים לזה ומשלב שיטות טכנולוגיות עם רגישות גבוהה והביקור במוזיאון חשובה היא מאוד לילדים, צעירים וכל גיל”.

ראש הממשלה מדבדב ערך סיור מקיף וארוך בכל אגפי המוזיאון, תוך כדי שהוא מתעניין ומקבל הסברים על המוצגים הרבים, החל מבריאת העולם ועד לימינו אנו, כאשר היהדות חזרה ופורחת שוב בכל רחבי מדינת רוסיה.

המוזיאון משתרע על-פני אלפי מטרים מרובעים וכולל בתוכו אולמות לפי נושאים, מחולקים לפי דורות והתקופות שעם ישראל עבר במהלך כל הדורות.

המוזיאון עצמו נחשב היום כמוזיאון המוביל בעולם ומבקרים בו אלפים מדי חודש.

לאחר שהעלה את התרשמותו העמוקה בספר האורחים, נשא מדבדב את דבריו פני הנהלת המוזיאון ועשרות כלי התקשורת, והביע את תודת הממשל על הקמת המוזיאון והערכה על פעילות הקהילה היהודיות למען ניצולי השואה הרבים שחיים ברוסיה, ועל החינוך המושקע שלא לשכוח את התקופה הקשה בזמן מלחמת העולם השניה.

היום מציינים את ‘יום השואה הבינלאומי’, כפי שקבע האו”ם, ובמוזיאון התקיים הטקס השנתי, בהשתתפותם של כ-50 שגרירי מדינות ברוסיה. במהלך הטקס נשא הרב הראשי הגר”ב לאזאר את תפילת א-ל מלא רחמים לזכרם של קדושי השואה הי”ד.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות