רובינשטיין דורש מהצבא: לאייש את כל עמדות הבידוק בכביש המנהרות

עומסים וחסימות בכביש המנהרות: ראש העירביתר פנה לצבא בדרישה לאייש את כל מעברי הבידוק במחסום המנהרות • דורש להרחיב את הכביש לשני מסלולים בכל צד
אריה ריבקינד
ט' תמוז התשע"ו / 15.07.2016 13:40

תושבי גוש עציון והסביבה סובלים בתקופה האחרונה מרצף של אירועים – חסימות ופקקים ארוכים בכביש המנהרות, דבר המשפיע על יכולתם להגיע בזמן לעבודה וללימודים, ולתכנן את יומם באופן סביר.

על רקע זה, פנה בימים האחרונים ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין אל מערכת הביטחון, בדרישה להשקיע מאמץ ולפתור את הבעיות בציר המרכזי.

“כביש המנהרות מהווה את עורק החיים התחבורתי של תושבי ביתר עילית והאזור כולו”, כותב רובינשטיין. “סדירות, זמינות ומהירות המעבר בכביש ובבידוקים הקודמים לו, הינם גורמים המשפיעים באופן ישיר על חיים של התושבים, ומהווים תנאי ליכולתם להתפרנס, ללמוד ועוד.

“דא עקא, בעת האחרונה חלה הרעה משמעותית בתנאי הנסיעה בציר זה, כאשר במשך זמנים משמעותיים הציר פקוק למשך שעות ארוכות במקרה הטוב, ואף סגור לתנועה במקרה הפחות טוב”.

לדבריו, “לפני כמה שנים, עברו עמדות הבידוק במחסום שיפוץ והרחבה לארבעה מסלולי בידוק, זאת בהשקעה של מיליוני ש”ח, בכדי להקל ולזרז המעבר במחסום, כשבנוסף הוכנו מעברי בידוק לאלו המעוכבים לבידוק מקיף, שלא יפריע למעבר סדיר.

“אולם למרות הנ”ל, בפועל המציאות הינה כי רק מעבר אחד או שניים מאוישים, דבר שגורם לעיתים קרובות לפקקים בלתי נסבלים. איוש העמדות הללו בזמני העומס, עשוי לחסוך זמן רב וקריטי לעשרות אלפי אנשים הממהרים לעיסוקיהם”.

מעבר לכך, טוען רה”ע ביתר, יש צורך במענה והרחבת הכביש: “זהו מסלול עם נתיב אחד לכל כיוון, שנועד במקור עבור 30 אלף תושבים, היום משתמשים בו מאות אלפי איש. המצב כעת הינו שנסיעה דרך הכביש המשובש והארוך של עין כרם, לוקחת לעיתים פחות זמן מאשר בדרך המהירה של כביש המנהרות. עניין זה צריך להיות מטופל על ידי משרד התחבורה, אולם יש צורך שנציגי מערכת הביטחון יבהירו בפניהם את הצרכים הנ”ל”.

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  שצעירי ביתר יתגייסו לצבא
  17/07/2016 10:42
  אני
 1. כדי לאייש את עמדות הבידוק.
  על זה רובינשטיין גם חשב?

 2. לא שומרים על משתמטים חרדים
  19/07/2016 10:27
  אסף
 3. שילכו לשרת ואז שיבואו בדרישות לצהל. חוצפה שלא נראתה כדוגמתה. משתמטים חרדים צריכים להתארגן ולשמור על היישובים שלהם.

 4. כמתפללים חזק חזק לא צריך חיילים שישמרו
  19/07/2016 17:57
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 5. מי שהאמונה שלו לא מספיק חזק צריך חיילים.