בנט מגיב על ההתקפות של ברק ויעלון: “פסטיבל של הלקאה עצמית”

שר החינוך התייחס בראיון לרזי ברקאי ומאיר שלו בגל"צ למתקפות של שרי הביטחון לשעבר, משה יעלון ואהוד ברק, על הממשלה: "פסימיות של גנרלים. יתכבדו, יציגו את מועמדותם לבחירות הבאות - וייבחרו, או לא"
נחמן גור
י"ג סיון התשע"ו / 19.06.2016 10:52

יו”ר הבית היהודי הגיב הבוקר (ראשון) על המתקפה של אהוד ברק ומשה יעלון נגד ראש הממשלה והממשלה, במהלך ‘כנס הרצליה’.

בראיון שהעניק לרזי ברקאי ומאיר שלו בגל”צ, אמר השר בנט: “יש מעין פסטיבל הלקאה עצמית וראיית שחורות. אומרים שהעם שלנו מתבהם ושהעם שלנו לא בסדר – ואני דוחה את זה לחלוטין. אני חושב שעברנו שנה לא פשוטה מול טרור ועם ישראל הוא שניצח את הטרור באצילות גדולה ובגבורה”.

בנט הצהיר: “אני רואה את מערכת החינוך הולכת ומשתפרת בכל ההיבטים, אני רואה את הכלכלה שלנו מתחזקת. אנחנו לא מדינה מושלמת – יש לנו הרבה מה לתקן אבל אני לא שותף לפסימיות שמחלחלת בגנרלים וכל רואי ההתבהמות והפשיזם”.

שר החינוך  נשאל על ידי איש השמאל, הסופר מאיר שלו, שהיה באולפן – האם הוא לא מאמין שמדובר ב”דאגה כנה של אנשים שהם ציוניים להפליא שמודאגים מעתידה של המדינה תחת הנהגתה של הממשלה הזו”.

בנט ענה: “יתכבדו, יציגו את מועמדותם לבחירות הבאות – וייבחרו, או לא. זה פיתרון שעובד טוב – הדמוקרטיה זה פיתרון שעובד טוב, אבל יכול להיות שעל חלק האנשים לא מקובלות התוצאות של הבחירות. מה לעשות? אנחנו ממשלה של 66 מנדטים ויש לנו עמדות. נכון, אהוד ברק שהציע למסור את מרבית העיר העתיקה לפלסטין, לחזור לקווי 67′ ולרדת מהגולן – העם לא קיבל את עמדתו. אם הוא חושב שזה מה שיביא את הציבור לתמוך בו – אז יתכבד ויתמודד בבחירות”.

שלו טען כלפי בנט כי הממשלה לא עושה שום צעד משמעותי.

השר השיב: “אני מציע לך להצטרף ליום במערכת החינוך ותראה מה זה להכניס גם את החרדים ולתת להם כלים של מתמטיקה באנגלית בלי כותרות מפוצצות – ותראה מה זה ביקור פתע ביישוב ערבי ואיך אנחנו מקדמים את רמת החינוך אצל ערביי ישראל ברמה שאין כדוגמתה. להיות ציני זה הכי קל ולתת להישגים של ישראל להתדרדר זה הכי קל”.

בנט גם התייחס למשבר בינו לבין נתניהו בעניין מינוי מזכיר צבאי: “המצב השתפר דרמטית, יש לי פגישה שבועית עם ראש המועצה לביטחון לאומי ואני מקבל את העדכונים היומיים כל יום ולא פעם בשבועיים. יש שיפור וצריך לתחזק את זה”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות