צפו בכיבוי הלהבות: 2 פצועים בינוני בשריפה בבתי ורשה

צוותי כיבוי הוזנקו בצהרים להשתלט על שריפה בבניין בן שלוש קומות בשכונת בתי ורשה במאה שערים • גבר ואישה כבני 70 נפגעו מכוויות ומשאיפת עשן: פונו אל הדסה עין כרם במצב קל-בינוני • חלק מגג רעפים קרס: 7 דירות נשרפו • צפו בתיעוד
חיים טוויל
כ"ה אדר ב' התשע"ו / 04.04.2016 14:08

גבר ואישה כבני 70 נפגעו באורח קל-בינוני בשריפת ענק שפרצה בצהריים (שני) בבניין בן שלוש קומות בבתי ורשה שבשכונת מאה שערים בירושלים.

חובשים ופאראמדיקים של מד”א פינו את שני הפצועים לבית החולים הדסה עין כרם, כשהם סובלים משאיפת עשן וכוויות בפלג גופם העליון. בשלב זה לא ידוע על נפגעים נוספים.

יאיר שטרן, מתנדב באיחוד הצלה סיפר: “כשהגעתי לזירה יחד עם מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה נתקלנו בלהבות אש שעולות מהקומה השלישית של המבנה המשותף.

“כוחות גדולים של כיבוי ומספר רב של מתנדבי איחוד הצלה שגרים בשכונה ובשכונות הסמוכות פעלנו בזירה עקב דיווח ראשוני על חשש למספר רב של נפגעים. בתחילת האירוע טופלו על ידי המתנדבים גבר ואשה שחולצו על ידי השכנים מהדירה הבוערת, ולאחר מכן הם פונו לבית החולים כשהם סובלים מכוויות ושאיפת עשן”.

12 צוותי כיבוי, בסיוע מנוף גבהים ורכבי אספקת מים, פעלו בזירה במאמץ לכבות את השריפה הגדולה.

ממלא מקום מפקד כבאות והצלה ירושלים, טפסר אייל כהן, נמצא במקום ופקד על הכוחות.

חלק מגג הרעפים של המבנה קרס. הצוותים בשטח מדווחים כי יש סכנת קריסה מיידית של חלק מהבניין. מכבי האש נכנסו למבנה הבוער וביצעו סריקות לאיתור לכודים, וכיבוי ועצירה של האש.

מהמשטרה נמסר כי בזירת השריפה קרס גג של המבנה.

בסריקה שהתבצעה בדירות המגורים לא אותרו עד כה לכודים.

דובר כב”ה מחוז ירושלים סיכם את השריפה בה פעלו 52 קצינים לוחמי אש ומתנדבים, 18 רכבי כיבוי, שני מנופי גבהים, רכבי אספקת מים, צוותי לוגיסטיקה, קשר, וחקירות.

“היום בשעה 13:39 התקבלה קריאה בחדר המבצעים של כב”ה ירושלים על שריפה בבניין בשכונת מאה שערים. למקום הוזנקו בגל הראשון חמישה צוותי כיבוי ומנוף גבהים. הצוותים שהגיעו למקום הבחינו בשריפת ענק בגגות בניין בשכונה כשהיא ‘מדלגת’ במהירות עצומה מגג לגג ובדרכה מכלה מספר דירות.

למקום הוזנקו צוותי כיבוי רבים נוספים בפיקודו של מ”מ מפקד כבאות והצלה ירושלים טפסר אייל כהן. כמו כן יצאה פקודה מאגף המבצעים על גיוס כוחות נוספים מהבית וממחוזות שכנים.

לאחר כשעה וחצי ואודות להיקף הכוחות הגדול והמאסיבי שהוזנק למקום, הושגה שליטה בשריפה הגדולה ללא נפגעים רבים.

סך הכל נשרפו 7 דירות ונזק נגרם לכל המבנה.

בכבאות והצלה ירושלים הוקם צוות חקירה שהחל בחקירת נסיבות פרוץ השריפה”.

טפסר אייל כהן, מ”מ מפקד כבאות והצלה ירושלים: “הוקפצנו היום בשעות הצהריים לשריפה גדולה בבניין הבנוי בצורה אופקית עם דירות רבות שהגגות ביניהם מחוברים. האש דילגה במהירות אדירה בין הדירות והיה חשש להתפשטות למבנים סמוכים.

“לוחמי האש באומץ רב חדרו אל המבנה הבוער שהחל לקרוס בחלקו, וכשמכלי גז בוערים סביבם, לאחר מאמץ עיקש בלהבות השיגו הלוחמים שליטה בשריפה ומנעו פגיעה קשה בנפש ורכוש”.

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות