טראמפ: “אובמה מפנה גב לחברים ומתגמל אויבים”

המועמד הרפובליקני המוביל נתן נאום פרו־ישראלי נלהב • יפעל לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני, אך יצא נגד החלטה באו"ם: "אטיל וטו" • הבהיר כי יעביר את שגרירות ארצות הברית לירושלים - וזכה לתשואות • הבטיח: אבטל ההסכם עם איראן, אזמין את נתניהו • הוקיע את הטרור הפלשתיני
נתן פרל
י"ב אדר ב' התשע"ו / 22.03.2016 08:49

מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארצות הברית, דונלד טראמפ, נאם הלילה (שלישי) בוועידת איפא”ק בוושינגטון, נאום פרו־ישראלי נלהב.

“לא באתי כדי להתחנף לישראל – זה מה שעושים פוליטיקאים: רק דיבורים ושום פעולה. באתי להגיד לכם שאני עומד על עתיד היחסים של אמריקה עם בעלת בריתה האסטרטגית – ישראל”, פתח איל ההון, שהתקבל בתשואות בוועידה בניגוד להערכות.

“אני חבר של המדינה היהודית ותומך בה במאה אחוזים”, הדגיש.

טראמפ תקף את העיסקה עם איראן: “ראשית אני מתכנן לפרק את העסקה עם איראן, אני איש עסקים כבר הרבה זמן ואני אומר לכם שהעסקה הזו היא אסון לישראל ולכל המזרח התיכון… למדתי את העסקה הזו יותר מכולם, אני מכיר אותה והיא עסקה רעה”, הוסיף.

“נתנו להם 150 מיליארד דולר עבור כלום. זה מצב נורא עבור כולנו במיוחד עבור ישראל. איראן היא בעיה גדולה ואם לא אבחר לנשיאות היא תישאר כזו. אנחנו ננטרל את הפצת הטרור של איראן. יש לה תאי טרור בכל העולם – תאמינו לי! לא נרשה להם לפגוע בישראל… רוצים לשמוע דבר מדהים? על הפצצות שלהם כתוב שימחקו את ישראל – שישכחו מזה. איראן הפרה החלטה של מועצת הביטחון.

“האו”ם אינו ידיד של הדמוקרטיה ושל החופש, הוא לא ידיד של ארצות הברית וממש לא ידיד של ישראל”.

“אם הנשיא אובמה, שהוא אולי הדבר הרע ביותר שקרה לישראל באמריקה, מתכנן להביא להחלטה של מועצת הביטחון הסכם על תנאי בין ישראל לפלסטינים, אכיפתו תהיה אסון מוחלט. על ארה”ב להתנגד להצעה הזו ולהטיל עליה וטו. זה מה שאעשה כנשיא, במאה אחוז. עסקה עושים במשא ומתן שבו כל אחד נותן משהו, וזה לא יקרה עם האו”ם. זה רק יגביר את הדה-לגיטימציה נגד ישראל ויעודד את הטרור הפלסטיני”, הצהיר.

טראמפ התייחס לעימות בין ישראל לפלסטינים ואמר: “הסכם עושים במשא ומתן בין שני הצדדים ולא בכפיה. כפיה לא תהיה וגם תעניק סיוע לטרור הפלסטיני – עם טרור צריך להתעמת.

“אף אחד לא יכול לומר לישראל ממרחק אלפי מיילים על איזה הסכם לחתום ואני במאה אחוז אטיל וטו נגד כפייה של האו”ם. הימים שבהם מתייחסים לישראל כאזרח סוג ב’ יסתיימו ביום הראשון. אפגש עם ראש הממשלה נתניהו מיידית. אני מכיר אותו שנים ונוכל לעבוד יחד בצמידות. נעביר את השגרירות האמריקנית לבירה הנצחית של ישראל.

“הפלסטינים צריכים לבוא לשולחן המשא ומתן כשהם יודעים שהברית בין ארה”ב לישראל בלתי שבירה, יפסיקו את הטרור, וכשהם מסכימים שישראל מדינה יהודית”.

על ההסתה הפלסטינית:”אנחנו לא יכולים להרשות את המשך ההסתה. יש הסתה במסגדים וזה חייב להיפסק ויפסק בקרוב – תאמינו לי. אין שיויון מוסרי בין הצדדים. אובמה מפנה את הגב לחברים ומתגמל אויבים. גם קלינטון שהיא אסון בפני עצמה וגם אובמה התייחסו נורא לישראל”.

את הנאום חתם בהבטחה: “נעביר את השגרירות לבירה הנצחית של ישראל – ירושלים”.

טראמפ ציין כי בתו עשויה בכל רגע ללדת נכדה יהודיה מקסימה, כלשונו. “אני אוהב אתכם ואוהב את ישראל”, סיים טראמפ את נאומו.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות