המפכ”ל: “אפשר להוריד את המתח בגוש דן” • גילויים חדשים

מפכ"ל המשטרה הגיע לנחם את בני משפחתו של אלון בקל הי"ד שנרצח בפיגוע בתל אביב: "נפסיק לדברר את החקירה" • מניתוח סרטוני האבטחה עולה: המחבל סייר באזור הבימה ובדיזנגוף פעמיים בימים שקדמו לפיגוע • לאחר הירי חמק מניידת, הסתתר בסמטה והסתיר הנשק מתחת למעיל
חיים טוויל
כ"ד טבת התשע"ו / 05.01.2016 11:09

חמישה ימים לאחר הפיגוע בתל אביב, הגיע הבוקר (שלישי) מפכ”ל המשטרה רוני אלשיך לנחם את בני משפחתו של אלון בקל הי”ד, תושב כרמיאל, שנרצח בפיגוע הטרור הרצחני ברחוב דיזינגוף בתל אביב.

לאחר מכן מסר אלשיך הצהרה לכלי התקשורת, והכריז: “אפשר להוריד משמעותית את המתח בגוש דן”.

במשטרה והשב”כ מעריכים כי המחבל הצליח להימלט לצפון הארץ, שם מתגוררת משפחתו.

אלשיך אמר: “אנצל את הבמה הזאת להתייחס לחלק מהביקורת על המדיניות של משטרת ישראל, היא המדיניות שלי ביחד עם הספק הארצי של משטרת ישראל בנושא התקשורת ואני רוצה לומר שאנחנו ממוקדים במשימה אחת, שהיא אחת ויחידה, לשים את היד על הרוצח, זה התפקיד שלנו וכל מה שמשרת את זה נעשה וכל מה שמפריע לזה, מעכב את זה ויכול לפגוע בזה או להאריך את המרדף – לא נעשה.

“לכן המדיניות שגיבשנו היא מדיניות להפסיק לדברר את החקירה, להפסיק להוציא פרטים מהחקירה.

“אנחנו עושים מרדף משולב עם השב״כ, עם הרבה מאוד כוחות, עם כוחות ייחודיים של משטרת ישראל והמטרה שלנו שזה יהיה מהר ללא הפרעה. המטרה השנייה היא לא לפגוע בביטחון כוחותינו, ובסופו של דבר אני צריך להביט בעיניים של הנשים, של הילדים, של האחים, של ההורים אם חס וחלילה בגלל יחסי ציבור סיכנתי לוחמים בצורה שאיננה נדרשת.

“לכן לעת הזו מה שאנחנו עושים הוא דבר אחד ויחיד: לעדכן את הציבור מה ההנחיות ואת זה עשינו ונעשה. בהזדמנות הזאת אנחנו יכולים לעדכן החל מהבוקר שאפשר להוריד בצורה משמעותית את המתח בגוש דן. אני לא אפרט מעבר לכך כדי לא לעשות נזקים, אבל אפשר להוריד באופן משמעותי את המתח בגוש דן”.

בתוך כך, לאחר ניתוח הסרטונים שצולמו במצלמות האבטחה באזור עולה, כי  נשאת מלחם, המחבל שביצע את פיגוע הטרור בתל אביב ביום שישי האחרון, ערך סיור מקדים ברחוב דיזנגוף יומיים לפני הרצח .

לפי דיווח באתר וואלה, לאחר שביצע את הפיגוע חמק מלחם מניידת המשטרה הראשונה שהגיעה לזירה, והסתתר בסמטה המובילה לבית ברחוב שפינוזה, עשרות מטרים בודדים ממקום הפיגוע.

במהלך הימלטותו הסתיר המחבל את נשקו מתחת למעיל. להערכת המשטרה, בדרך זו הצליח להיכנס למונית מבלי לעורר את חשדו של הנהג, אמין שעבאן, ערבי מלוד.

כעבור כמה דקות ירה בו למוות, לאחר שהבחין במחסום משטרתי.

מלחם סייר באזור פעמיים, לראשונה הגיע לאזור ביום שני ובפעם השנייה יומיים לאחר מכן.

לפי ניתוח המצלמות עולה, בין היתר, כי הוא הלך באזור הבימה, ברחוב דיזנגוף וברחובות נוספים במרכז העיר. להערכת המשטרה, מטרתו הייתה להתכונן לקראת הפיגוע.

אביו של המחבל, מוחמד מלחם, נעצר הבוקר על ידי המשטרה, יחד עם חמישה אנשים נוספים, והוא חשוד בסיוע לרצח.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות