מזכ”ל האו”ם: “מברך על דברי רבנים בעד שמירת הסטטוס קוו בהר הבית”

במסיבת עיתונאים משותפת עם מזכ"ל האו"ם באן קיי מון תקף נתניהו את אבו מאזן: "אבו מאזן הצטרף לחמאס ודאע"ש שטוענים כי ישראל מאיימת על מסגד אל-אקצא, לא גינה אפילו פיגוע אחד, והוא ממשיך להלל את הטרוריסטים"
אליעזר היון
ח' חשון התשע"ו / 20.10.2015 21:20

ראש הממשלה נתניהו, ומזכ”ל האו”ם באן קי מון, שהגיע לישראל לביקור פתע, כינסו הערב (שלישי) מסיבת עיתונאים ונשאו הצהרות.

ראש הממשלה אמר: “יהודים נרצחים אחד אחר השני, אבו מאזן הצטרף לדאעש ולחמאס שטוענים כי ישראל מאיימת על מסגד אל-אקצא. מדובר בשקר גמור.

“ישראל מגנה על המקומות הקדושים כולם. הפלסטינים הם אלו שהכניסו חומרי נפץ למסגד אל-אקצה. אני חושב שצריך לדבר על האמת ועל השורשים של הטרור הפלסטיני, אלו לא התנחלויות ולא תהליך השלום”.

נתניהו הדגיש: “אבו מאזן לא גינה אף לא פיגוע אחד והוא ממשיך להלל את הטרוריסטים”.

נתניהו הדגיש את מחויבות ישראל לסטטוס קוו בהר הבית: “ישראל פועלת בפני הטרור הזה, אנחנו לא משתמשים בכוח רב מדי. ישראל מחויבת לסטטוס קוו בהר הבית, ועל הקהילה הבינלאומית לאשר זאת”.

מזכ”ל האו”ם הודה לנתניהו על הביקור וגינה את ההסתה: “אני מודה לראש הממשלה נתניהו שהוא מקבל אותי בהתרעה כל כך קצרה. אלו ימים קשים לישראלים ולפלסטינים. אני מקווה שנוכל להפסיק את האלימות ולהביא לאופק של שלום.

“אני רוצה להביע את תנחומי לעם בישראל ומגנה כל פגיעה באזרחים. אני הולך לפגוש מחר כמה ממשפחות קורבנות הטרור. אני מאוד מוטרד מהצהרות של גורמים פלסטיניים שמהללים את ההתקפות הללו. בשיחה עם אבו מאזן גיניתי את השיח המסית”.

באן בירך את נתניהו על אמירותיו בעניין הר הבית: “אני דוחק בממשלת ישראל לעשות הכל על מנת להרגיע את הסיטואציה. אני מברך על ההתבטאויות שלך, של שרים נוספים ושל רבנים בכירים בעד שמירה על הסטטוס קוו בהר הבית”.

מוקדם יותר קיים באן קיי מון מפגש עם הנשיא ריבלין ואמר: “אם לא נפעל במהירות, המצב בשטח רק יחמיר”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות