אלי ישי הכשיל את עדינה בר שלום

לא כל ספק, ב-2014, חלק מאוד משמעותי מן הבעיות שחווים ראשי המכללות להכשרת חרדים וגם ראשי האוני׳ - היו יכולות להיפתר אם בר-שלום היתה יושבת במועצה להשכלה גבוהה
טל שנידר
י"ג אייר התשע"ד / 13.05.2014 20:33

הנחיתי היום פאנל בוועידת ההי-טק השניה במגזר החרדי (הפקה של JVP, גילוי נאות: קיבלתי שכר תמורת השתתפותי) ושמחתי שעדינה בר שלום, בתו של הרב עובדיה יוסף, ספרה מעט על המהמורות הפוליטיות מן העבר. רבים, העוסקים ומתעניינים בזירה הפוליטית, ידעו שסביב בר שלום קיים הבאז הפוליטי, שיש לה את החיידק, אך חזרו ואמרו, שהיא לא תרוץ ולא תתמודד כל עוד אביה בחיים. יותר מכך, כאשר כתבתי טור במעריב לפני כמה חודשים שהיא המועמדת המתאימה לנשיאות (בעיניים שלי), אמרו לי: קחי לתשומת לבך, היא לא בעניין הפוליטי כי היה לה קשה להתקדם ולפעול בזירה הש״סניקית שהצרה את צעדיה.

אך מאז פטירת הרב עובדיה יוסף,  בר-שלום התראיינה מספר פעמים ובאחת מהן (כמדומני, ידיעות אחרונות) סיפרה את מה שהיה מעט ידוע: כל עוד היה אביה בחיים הקשו עליה בסביבתו לחשוב על השלב הבא עבורה – קפיצה למים הפוליטיים.

ובכן, היום בפאנל היא השלימה עוד חלק אחד בתמונה.

לפני כעשור היא חשבה שזה יהיה נכון מצידה, כמהלך של קידום חרדים באקדמיה וגם כאקט ציבורי פוליטי, להתמנות כחברה במועצה להשכלה גבוהה. היא התחילה לפעול ולעבוד למען היבחרה (נשיא המדינה בהמלצת הממשלה הוא שקובע מי יהיו החברים) ושוחחה על כך גם עם אביה, שחשב שהרעיון והתזמון נכון. למורת רוחה, יו״ר ש״ס דאז אלי ישי, אשר חשש מעמדות הציבור החרדי-אשכנזי ומן הטעמים הפוליטיים שלו, סיכל את המהלך שלה ובאמצעות אביה הציב לה מחסומים.

המהלך של אלי ישי, דחק את בר-שלום לפינה וגרם לה להסס לחלוטין ואף לדחות כל פניה פוליטית במשך לפחות עשור.

היום בר-שלום סיפרה את הדברים בשמה, בפאנל הדיון שעסק בשילוב חרדים באקדמיה.

ללא כל ספק, ב-2014, חלק מאוד משמעותי מן הבעיות שחווים ראשי המכללות להכשרת חרדים וגם ראשי האוני׳ (שם, במיוחד בעברית ובת״א, שילוב החרדים מאוד מוגבל) – היו יכולות להיפתר אם בר-שלום היתה יושבת במועצה להשכלה גבוהה.

הסיפור הזה אולי נראה בלתי חשוב למי שלא מבין את הקשיים של הטיפוס לצמרת הפוליטית בעולם החרדי ולבטח כשמדובר באישה.

ח״כ אלי ישי מסר בתגובה:  “צר לי על דבריה הלא מדויקים של הגב’ עדינה בר שלום, הנתונים שבידיה אינם נכונים ומכל מקום לא הייתה בידי מעולם היכולת לצרף אותה כחברה במל”ג או למנוע צירופה. אני מברך את הגב’ עדינה בר שלום על פעילותה בייסוד המכללה החרדית בירושלים. אני תומך בהרחבת אפשרויות ההשכלה הגבוהה לציבור החרדי ופעלתי בעניין זה במשך שנים רבות ואני מוסיף לפעול לפתיחת שערי ההשכלה הגבוהה לציבור החרדי גם כיום.״

הפלוג  של טל שניידר

http://www.talschneider.com/2014/05/13/barshalomeliyishai/

• ‘הארץ’: עדינה בר שלום בדקה אפשרות לרוץ עם משה כחלון

• עדינה בר שלום: חושבת ברצינות לרוץ לכנסת

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות