הנשיא רובי ריבלין: ” אין לי רתיעה מלנהל משא ומתן עם ארגון חמאס”

הנשיא סייר בגבול הצפון עם סגן הרמטכ''ל ואלוף הפיקוד • על רקע החשש מהתחממות בדרום, אמר ריבלין: על ישראל והקהילה הבינלאומית לפעול לשיפור חייהם של תושבי הרצועה • על צה"ל: "אשרי העם שאלו חייליו"
חיים טוויל
ט' סיון התשע"ה / 27.05.2015 20:12

נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין יצא היום (רביעי) לסיור צבאי בגבול הצפון.

הנשיא נחת במחנה ‘גיבור’, בסיסה של עוצבת חירם, הסמוך לקריית שמונה, שם סקרו בפניו מפקדי הגזרה ובראשם סגן הרמטכ”ל אלוף יאיר גולן, מפקד פיקוד הצפון אלוף אביב כוכבי, ומפקד האוגדה תא״ל מוני כץ, את תמונת המצב המבצעית באזור.

המפקדים שוחחו עם ריבלין על האתגרים מול חיזבאללה בגבול עם לבנון, על הזירה הסורית ועל אתגרי ההגנה השונים וארגון הכוחות המתבקש.

משם המשיך ריבלין לתצפית משגב עם – שם ניתנה לו האפשרות להביט אל עומק הלבנון ולהתרשם מהמציאות המבצעית, כפי שהיא מתבטאת בשטח במסגרת תרגיל שדימה את פריסת כוחות ההגנה בשטח במקרה של התקפה.

לאחר הביקור בתצפית הגיע הנשיא אל מוצב לילך, שם פגש לשיחה את חיילי השריון וגולני ומפקדיהם: ״ראיתי בשטח את האתגרים העומדים בפנינו ואני יודע שכובד האחריות מונח על הכתפיים שלכם. באתי לכאן כדי לומר לכם תודה על עשייה מרשימה וממלאת גאווה, לילות כימים. אשרי העם שאלו חייליו ומפקדיו״.

במהלך ביקורו שוחח הנשיא עם כלי התקשורת והתייחס לירי הרקטה אמש מעזה.

״אנחנו נמשיך ונגיב מיד בעוצמה ובתקיפות מול כל ניסיון להפר את השקט בדרום הארץ. חשוב לזכור שכל עוד חמאס שולט בעזה, ימשיכו אזרחיה ויסבלו מההשלכות של כל הפרת שקט שכזו.

“שיקומה של עזה הוא אינטרס שלנו וטוב שתהיה איזושהי יוזמה שאנחנו מוכנים ללוות, כדי לפתור את הבעיה של תושבי עזה. זוהי יוזמה שצריכה להיות בינלאומית מתוך הבנה ששיקום עזה מחייב הפסקת כל העוינות כלפי ישראל.

“אני קורא לכל אומות העולם, לארצות הברית ולאירופאים, לבוא ולראות איך אנחנו יוצרים מצב של יוזמה שתביא לשיפור החיים ותנאים של תושבי עזה. יוזמה כזאת צריכה לבוא ולהביא בחשבון שתנאי בלעדי ובלתי מתפשר הוא שעזה לא תשמש כחזית לפגיעה בישראל בכל רגע נתון”.

לשאלה האם ניתן לדעתו להידבר עם חמאס – ענה הנשיא: “באמת לא חשוב לי עם מי אני מדבר, חשוב לי על מה אני מדבר. אין לי רתיעה מלנהל משא ומתן עם כל אחד שמוכן לנהל איתי משא ומתן. השאלה על מה הוא מנהל איתי משא ומתן. אם הוא מנהל איתי משא ומתן על עצם יכולתי להתקיים כמובן שאני לא אנהל איתו משא ומתן”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות