סקרים בוואלה ומעריב: יהדות התורה 7, ש”ס 6-7, יחד 4-5

הסקרים של סופהשבוע: הליכוד ממשיך להוביל על פני המחנה הציוני בפער קטן • בסקר מעריב: יחד של אלי ישי נצמדת לש"ס עם 5 מנדטים • ואיזו ממשלה הנשאלים מעדיפים שתקום אחרי הבחירות?
נחמן גור
כ"ד שבט התשע"ה / 13.02.2015 12:25

מסקר TNS-טלסקר שנערך אמש (חמישי) עבור אתר וואלה עולה, כי הליכוד ממשיך להוביל גם השבוע על פני המחנה הציוני, עם 25 מנדטים לנתניהו מול 23 להרצוג ולבני.

עבור הליכוד מדובר בירידה של מנדט לעומת הסקר של המכון שבוצע לפני שבוע עבור וואלה. במקביל, רושמת מפלגת הבית היהודי התאוששות ועולה במנדט אחד בהשוואה לסקר הקודם – מ-12 ל-13.

לפי הסקר, הרשימה הערבית המשותפת שומרת על כוחה עם 12 מנדטים, בעוד יאיר לפיד יורד מ-10 מנדטים ל-9.

כולנו שומרת על כוחה מהסקר הקודם – 8 מנדטים, בעוד ש”ס, יהדות התורה וישראל ביתנו – שהכריזו או רמזו כי יתמכו בנתניהו, קיבלו בסקר שבעה מנדטים כל אחת, בדיוק כמו בסקר הקודם.

מרצ עולה במנדט ל-5, אחרי שבסקר הקודם גירדה את אחוז החסימה, ויחד של אלי ישי מתבססת עם 4 מנדטים.

סקר וואלה

שאלה נוספת שהוצגה לנשאלים הייתה: איזו ממשלה אתה מעדיף שתקום אחרי הבחירות?

38.9% מן הנשאלים השיבו כי היו רוצים לראות ממשלת ימין בהשתתפות הליכוד והבית היהודי, לעומת 24.8% בלבד שהשיבו כי ירצו לראות ממשלת שמאל על בסיס המחנה הציוני ומרצ. רק 19.5% מהנשאלים אמרו כי היו רוצים לראות ממשלת אחדות.

בקרב מצביעי הליכוד והמחנה הציוני יש נתונים דומים בשאלה זו: 66.4% ממצביעי הליכוד היו רוצים לראות ממשלת ימין, לעומת 69.6% ממצביעי המחנה הציוני שהיו רוצים לראות ממשלת שמאל.

22.4% ממצביעי הליכוד היו רוצים לראות ממשלת אחדות, לעומת 26.8% ממצביעי המחנה הציוני שהיו רוצים לראות ממשלה שתתבסס על שתי המפלגות הגדולות.

לפי סקר פאנלס, בניהולו של מנחם לזר שבוצע לפני יומיים ופורסם היום (שישי) ב’מעריב-סופהשבוע‘, מפלגת הליכוד מובילה כעת במנדט אחד בלבד על המחנה הציוני – 24 מנדטים לעומת 23.

לפי הסקר, בו השתתפו 589 נשאלים, הרשימה הערבית המשותפת זוכה ל-13 מנדטים, יאיר לפיד מתחזק מ-11 מנדטים בסקר שפורסם בשבוע שעבר ל-12 מנדטים.

הבעיה הגדולה של לפיד, כותב בן כספית במעריב, תהיה בשבועיים האחרונים של הקמפיין. אם המצב הנוכחי של ‘ראש בראש’ בין הרצוג לנתניהו יימשך, יוטל על בוחריו של לפיד לחץ כבד לערוק, כדי ״להציל את המחנה״. זה יהיה קרב מרתק בין הכריזמה של לפיד לבין הצורך הפוליטי של המחנה שעמו הוא נמנה להחליף את נתניהו.

בסקר זה הבית היהודי עדיין לא מתאוששת ומקבלת 11 מנדטים.

יהדות התורה וכולנו מקבלות 7 כל אחת, בעוד ש”ס, מרצ  וישראל ביתנו מקבלות 6 מנדטים כל אחת.

אלי ישי סוגר את הרשימה עם 5 מנדטים.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות