כמה ילדים יש לפאינה קירשנבאום?

כמה בני משפחה הצליחה סגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום מישראל ביתנו, לפי החשד, לסדר בעבודה? תשאלו בקק"ל, בארגון מגדלי הבקר, ובתנועת נוער עולמית
רביב דרוקר
ח' טבת התשע"ה / 30.12.2014 15:32

אתמול נלקח לחקירה מנכ”ל של תנועת נוער עולמית. הוא שוחרר אחרי החקירה.

אותו מנכ”ל (עדיין אסור לפרסם את שמו בגלל החוק הדבילי, שאוסר לפרסם שמות חשודים במשך 48 שעות, כך שכולם יודעים מהאינטרנט מה השם ומכבדי החוק נראים כמו דינוזאורים מטומטמים), הוא גם מושא לתחקיר עתידי שלנו, בהקשר לקק”ל.

המשטרה חושדת כי המנכ”ל סידר עבודה לבנה של פאינה קירשנבאום אצלו בתנועה (הוא כבר לא עובד שם) וכן סידר נסיעות בחינם לקירשנבאום ובני משפחה שלה לחו”ל.

בתמורה, על פי החשד, פאינה סידרה לתנועה של המנכ”ל תקציבים גם מקק”ל, שנותנת מיליוני שקלים לתנועה הזאת.

אז כמה בני משפחה הצליחה פאינה, לפי החשד, לסדר בעבודה?

לבת אחת סודרה עבודה, שלא הייתה קיימת קודם לכן בקק”ל. קרן קיימת הקימה חברה כלכלית, שזה גם במקרה היה סידור עבודה נוח ומאוד מתגמל ליו”ר ועד העובדים הכוחני, גיל פנר. בחברה הזאת סידרו עבודה גם לבת שנעצרה לא מזמן.

לבת אחרת סודרת עבודה בארגון מגדלי הבקר.

לבעלה של הבת ממגדלי הבקר סידרו גם ג’וב, שלא היה קיים לפני כן, גם בקק”ל. הוא ‘מתאם’ בין קק”ל לתנועת “השומר החדש”, שמקבלת הרבה מיליונים מקק”ל. איזה סוג של תיאום צריך, שמחייב אדם מיוחד בשביל זה? לקק”ל הפתרונים.

הבן, כאמור, הועסק באותה תנועת נוער עולמית ושאלתי היא – כמה עוד בני משפחה יש לפאינה קירשנבאום?

אי אפשר גם שלא לשים לב לעוד כמה מגיבורי הפרשה, שגם מככבים ברשימת המוטבים של קק”ל. עמותת “איילים” קיבלה 60 אלף שקלים מקק”ל, חלקם בעקבות תרומה של קק”ל בריטניה. קק”ל גם מחוייבת, כנראה, במיליונים רבים לכפר הסטודנטים של “איילים” בשדרות. כזכור, “איילים” היא חלק מהחקירה המשטרתית.

אגב, בתחקיר קק”ל המקורי שלנו החלטנו לא לפרסם העברה כספית של קק”ל לפרויקט החברתי שיזם איציק שמולי, עוד בתור יו”ר התאחדות הסטודנטים, בלוד.

חשבנו שהמטרה ראויה והתרומה לא כזו גדולה, שחבל להיכנס לזה. אני לא חוזר בי מהעמדה הזאת, אבל ראשית, גם “איילים” עושים דברים ראויים ושנית, אני מבין שאיילים היו גם מעורבים בפרויקט בלוד של שמולי.

קק”ל העבירה למועצה האזורית תמר על פרוייקטים שונים 3 מיליון שקלים בשנים 2011-2012 ואמורה להעביר עוד בשנים הקרובות. ראש המועצה בחקירה על פרשת “ישראל ביתנו”.

קק”ל העבירה מיליונים לפרוייקטים שונים בתחום מועצת שומרון, שראש המועצה גרשון מסיקה, איש הליכוד בכלל, נמצא במעצר באותה פרשה.

בתחקיר הקודם סיפרנו, למשל, על התקציב שקק”ל נתנה לבית מדרש באיתמר, למרות התנגדות הדרג המקצועי ועל הלחצים שיו”ר הקרן, אפי שטנצלר, הפעיל כדי שזה יקרה.

אנחנו, חלילה, לא טוענים שדבק איזשהו פגם פלילי בפעולת קק”ל, רק אומרים.

ואם כבר ‘רק אומרים’ – אז לכל אלו שמתקשרים אליי ואומרים: איך אתה לא אומר כלום על זה שאלי אפללו, יו”ר עמית בקק”ל ועוזרו, סלומון קרובי, הם בכירים במאמץ הקמפיין של משה כחלון, אז רק אגיד שכחלון מכחיש זאת מכול וכול, טוען שלא דיבר איתם בנושא ושאם הם עוזרים לו אז זה ביוזמתם, לא קשור אליו.

אה, ולמי ששכח, איווט ליברמן היה התומך הכי גדול של קק”ל במאמץ החקיקתי.

• מתוך האתר של רביב דרוקר: http://drucker10.net

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות