הרצוג: אהיה ראש הממשלה • פרי: נתמוך בו אם יוביל גוש ‘רק לא ביבי’

המגעים לאיחוד בגוש המרכז שמאל נמשכים כל העת יו"ר העבודה בוז'י הרצוג הצהיר בפורום סבן: "אהיה ראש הממשלה הבא, הציבור מתחיל לסמוך עלי" • לבני הגיבה: "בכיף, העיקר שיהיה ראש ממשלה אחר" • יעקב פרי: "לפיד צבר בשנתיים האחרונות ניסיון פוליטי וכלכלי רב ואני רואה בו מועמד ראוי לראשות הממשלה" • יחימוביץ': "התחייבות ראשי המפלגות שלא לתמוך בנתניהו קריטית"
נחמן וייס
י"ד כסלו התשע"ה / 06.12.2014 18:24

הולכים לבחירות: בגוש השמאל-מרכז, נמשכים המאמצים כל העת, בכדי להגיע לאיחוד כוחות, שיוכל להוות אלטרנטיבה לנתניהו.

יו”ר האופוזיציה ח”כ יצחק בוז’י הרצוג, אמר אתמול בפורום סבן”: “רבים אומרים שלא ניתן לנצח את נתניהו בבחירות ואני אומר – אני אהיה ראש הממשלה הבא של ישראל”.

לדבריו, “הסקרים האחרונים מראים כי הציבור בישראל מתחיל לסמוך עלי”.

יו”ר התנועה ציפי לבני, שישבה לידו הגיבה: “בכיף, העיקר שיהיה ראש ממשלה אחר”. הרצוג מצידו גם החמיא ללבני ולפועלה במשרד המשפטים.

“מהיום הראשון, כשנבחרתי ליו”ר מפלגת העבודה, אמרתי שאנסה להקים גוש מרכזי שיהווה אלטרנטיבה לנתניהו – ואני פועל למען המטרה הזו בצורה זהירה ומפוכחת”, אמר הרצוג. והוסיף כי אינו פוסל שום מפלגה “מליברמן ועד מרצ”.

במקביל, ח”כ יעקב פרי מיש עתיד, אמר באירוע שבתרבות בבאר שבע, כי מפלגתו תתמוך בכל מי שיוביל את גוש המרכז שמאל, ויוכל להחליף את נתניהו. “פחות חשוב מי יעמוד בראש הגוש, מה שחשוב הוא שיהיו לו מספיק מנדטים להחליף את השלטון”.

פרי הוסיף כי לדעתו יאיר לפיד בשל להיות ראש ממשלה, “לפיד צבר בשנתיים האחרונות ניסיון פוליטי וכלכלי רב ואני רואה בו מועמד ראוי לראשות הממשלה. אתמוך בו בכל מאודי, הוא יכול להקים את הגוש החוסם להפלת נתניהו. אם יתגבש גוש שבסופו של דבר יצליח במספר המנדטים שלו להביא להחלפת השלטון אהיה מראשי תומכיו והביצועיסטים בהתוויית הגוש הזה”. אמר פרי, אך העריך שמפלגתו תזכה בבחירות רק ב-13 עד 15 מנדטים.

פרי אמר כי אינו פוסל ישיבה עם המפלגות החרדיות, ותקף בחריפות את נתניהו: “ראש הממשלה חשב על טובתו הפוליטית ולא על טובתו של האזרח הישראלי”, תקף ראש השב”כ לשעבר. “הציבור הפסיד רפורמות חשובות והעברות תקציביות של מיליארדים לרווחה, לחינוך ולבריאות. המדינה נמצאת בקיפאון מדיני טוטאלי. מבצע צוק איתן שפתח הזדמנות למהלך איזורי פוספס לחלוטין”.

גם ח”כ שלי יחימוביץ’ תמכה במהלך, באירוע שבתרבות בחיפה אמרה: “כדי להביא סוף לכהונת נתניהו, על ראשי מפלגות המרכז שמאל לעשות כל שביכולתן כדי לייצר שותפויות ובריתות, ואף להתחייב כי לא יהיו שותפות בקואליציה שנתניהו ראש הממשלה בה. התחייבות כזו היא קריטית לניצחון. לבני ולפיד לא עזבו את ממשלת נתניהו מרצונם אלא סולקו ממנה. הם אלה שהמליצו בפני הנשיא שירכיב את הממשלה, וכל עוד לא יאמרו מפורשות שלא יעשו זאת שוב, הציבור לא יוכל להאמין להצהרותיהם שיעשו הכול כדי להחליפו, והכול נראה כמו משחק והעמדת פנים”.

“יש להסתער בכל הכוח על ההזדמנות להחליף את השלטון, וזה אפשרי. נתניהו לא נמשח למלכות והמשך כהונתו אינו גזרה משמיים. שלושת החודשים הבאים יהיו דרמטיים ורבי תהפוכות פוליטיות, והכול אפשרי”, אמרה יחימוביץ’.

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות